Quantcast
Channel: Snow White`s beauty case
Viewing all 286 articles
Browse latest View live

Avon Ultra Sexy Pink edt

$
0
0



Premda je oko nas još uvijek zima u svom punom zamahu, danas vam pišem o jednom sasvim netipičnom zimskom mirisu. Riječ o simpatičnom i lepršavom Avon novitetu, toaletnoj vodi pod nazivom Ultra Sexy Pink koja nam je predstavljena u aktuelnoj brošuri kampanje 02.

U pitanju je svojevrstan voćno-cvjetno mošusni nastavak mirisa Ultra Sexy, ali u jednoj simplificiranijoj i opuštenijoj verziji.

Ono što odmah upada u oči je veoma girly pink ambalaža, a zna se već koliko mi žene padamo na tako lijepe i dopadljive stvari. :-) I bočica, pa čak i kutija ovog mirisa su osmišljene tako da izgledaju kao savršen ukras svakom ženskom toaletnom stoliću.


Specifičnost ove toaletne vode je to da joj bočica nema klasičan čep, nego se zatvara sa plastičnim držačem na kojem je ukrasna satenska pink mašnica na tufne. Ona djeluje kao blokator, tako da miris nećete moći prsnuti sve dok je ne skinete.
Iako mi sama ideja izgleda jako dopadljivo, moram priznati da bi bilo puno bolje da je taj držač izrađen od metala u silver boji jer ovako plastičan djeluje prilično nedorađeno i jeftino.
To je ujedno i moja jedina zamjerka za ovu edt jer mi se i pakovanje, baš kao i sam miris generalno jako sviđaju.


Iako ja zimi obično više volim neke mnogo teže i opojnije mirise, moram reći da mi je Ultra Sexy Pink ipak došao kao jedno sasvim fino iznenađenje i ležeran dnevni miris koji godi i meni i mojoj okolini.

Osnovne note mu čine:

Malina
Božur
Mošus


Otvara se svježim i slatkastim notama maline zbog koje se osim u voćnu kategoriju donekle može ubrojati i u gurmansku. Ova nota mu je veoma dominantna i gotovo sirupasto ušećerena. Miris potom poprima lagano cvjetne primjese božura, da bi se u bazi zatvorio sa nagovještajima mošusa koji je zaslužan za iznenađujuće dobru postojanost i auru ovog mirisa.
To posebno naglašavam, jer je u pitanju toaletna voda, a po postojanosti se može mjeriti i sa znatnim brojem parfema. Naravno, kao kod svakog mirisa, tako i kod ovog postojanost varira na različitim tipovima kože, ali na mojoj normalnoj je prilično dugotrajan, osjećala sam ga i po 4 sata, a na odjeći i kosi još i duže.

Nisam sigurna koliko mu odgovara naziv Ultra Sexy Pink, mada vjerujem da to dosta zavisi i od toga kako doživljavamo seksipil kao pojam i uz šta ga vežemo. :-)
Ovaj miris je izuzetno mladalački i razigran, veoma slatkast, ali ne na zagušljiv i težak način. Ja ga doživljavam kao dnevni, ali vjerujem da je to i do mojih godina i nekih mojih ličnih parfemskih preferencija. Podsjeća me na Escadine voćne parfeme, a na sajtu Fragrantica se može pročitati i da jako liči na parfem Victoria`s Secret Pink Sweet & Flirty.

Nije sexy a la mačkasta i opasna Bond djevojka na kojoj biste očekivali da osjetite neki vamp-večernji-ubica parfem, neee...ovo je jedna druga vrsta olfaktornog seksipila. :-)
Avon Ultra Sexy Pink je vrckava 20-togodišnjakinja koja voli ljeto, sunčanje, bezazleno flertovanje i lude party-je sa kojih se vraća bosonoga sa štiklama u rukama i sutradan sa drugaricama na kafi u tančine analizira sva dešavanja protekle večeri. Nešto kao Carrie Bradshaw, ali Carry iz The Carrie Diaries, ne ona iz Sex and the City. :-)





Sastav: 






Količina: 50 ml 
Cijena: 45 KM ( u aktuelnoj brošuri snižen na 24.90 KM )


Sve u svemu, Avon Ultra Sexy Pink je jedan jako lijep miris koji već priziva proljeće i koji bih vam preporučila ukoliko vam se sviđaju ležernije voćno-cvijetne note, ako ste nešto mlađa dama, ili ako se tako osjećate. :-)

Da li ste ga možda i vi već probale i kako vam se dopao?

Snow

Weleda Sanddorn- linija za njegu tijela od vučjeg trna

$
0
0




Danas vam pišem o jednom novitetu na našem tržištu, a radi se o Weleda Sanddorn liniji za njegu tijela od vučjeg trna. U prodaju je puštena tek nedavno, 1.02.2015. i kod nas u BiH je možete naći u svim bolje opremljenim apotekama, dok Weleda proizvode u ostatku regiona drže i pojedine drogerije i parfimerije. Na testiranje sam dobila gotovo sve proizvode ove linije koje koristim već duži vremenski period i sada kada sam sabrala svoje utiske, vrijeme je da ih prenesem i vama. :-)

Sigurna sam da je većina vas primjetila da se u zadnje vrijeme u dosta kozmetičkih proizvoda kao jedan od glavnih aktivnih sastojaka sve češće pominje upravo vučji trn.
On zapravo i nije toliko nov u kozmetici, ali je u zadnje vrijeme doživio naročito veliku ekspanziju i sve više beauty brendova postaje svjesno njegovih blagotvornih dejstava.

Šta je vučji trn? 



Izvor

Vučji, ili pasji trn ( lat. Hippophae rhamnoides ) je zimzeleni, trnoviti grm visine između 1-6 m bogat sočnim narandžasto-crvenim plodovima koji su poznati po obilju karotina, vitamina C, E i F. Od pulpe ovih plodova se pravi ulje koje sadrži prirodne pigmente karotenoide, tokoferol, fitosterol i palmitoleinsku kiselinu. Evroazijska je biljka i danas se najviše uzgaja u Kini, kao i u Italiji i Francuskoj. Ova biljka je poznata kao pravi borac fitosvijeta - svojim više metara dugim korijenjem se grčevito drži čak i za stjenovito tlo kroz koje uspješno prodire. Pravi je umjetnik u preživljavanju i malo šta mu treba da bi uspio opstati. Malo šta, uz jedan veliki izuzetak- sunce. Čak i sam izgled njegovih jarko obojenih bobica u nama budi asocijaciju na jug i tople sunčane zrake. Međutim, vučiji trn je puno više od biljke privlačnog izgleda. Njegova blagotvorna svojstva su poznata od davnina i uspješno se primjenjuje kako u medicini, tako i u kozmetologiji.

U zdravstvene svrhe se koristi prerađen u vidu sokova, sirupa i marmeleda, dok se sirovi plodovi ne jedu. U ovim bobicama žive boje se krije ogroman izvor vitamina C koji je naročito bitan za naš imunološki sistem tokom hladnih zimskih mjeseci. Poznat je i kao dobro prirodno sredstvo za pročišćavanje i regeneraciju jetre, djeluje antikoagulativno pa tako sprečava nastanak krvnih ugrušaka, a koristi se i za poticanje rada crijeva te liječenje čira na želudcu.

Osim tih svojstava, vučji trn je i pravi saveznik ljepote naše kože.
Dragocjena ulja iz sjemenki i mesa bobica štite kožu i jačaju njene odbrambene sposobnosti. Visok sadržaj linolne, linolenske, i palmitoleinske kiseline kao i vitamina E djeluje umirujuće i protivupalno. Karotenoidi kojima ulje i bobice vučjeg trna mogu zahvaliti za svoju narandžastu boju kao antioksidanti ublažavaju štetno dejstvo jakih UV zraka i pomažu regeneraciju kože.


Weleda u svojim proizvodima koristi organski vučji trn koji je produkt dugogodišnje plodonosne saradnje sa Kurt Künzli-om i njegovim porodičnim preduzetništvom "Künzli & Röthlisberger". Künzli koji se smatra pionirom organskog uzgoja ove biljke je sa njenim uzgojem počeo još krajem 80-tih godina 20-tog vijeka. Toliko iskustvo se isplatilo- danas se na njegovom toskanskom poljoprivrednom dobru "San Mario" koje se proteže na okruglo 100 hektara uzgajaju najbolje sorte vučjeg trna. Iz bogate godišnje berbe od oko 200 tona bobica nastaje 100 tona soka koji se potom uspješno primjenjuje u Weledinim proizvodima. *

Iz Weleda Sanddorn linije sam imala priliku testirati tri proizvoda za njegu tijela, a to su kremasti losion za tuširanje, losion za tijelo i kremu za ruke.
Evo kakvi su moji utisci o njima:

Weleda Sanddorn kremasti losion za tuširanje



Moram odmah reći da me je ovaj losion za tuširanje zaista oduševio. Iako za neke tuširalice i sama često kažem "gel za tuširanje ko gel za tuširanje", za ovaj to baš i ne mogu reći. Prva stvar, u pitanju nije gel, nego jedna zaista fina hidratantna krema za tuširanje. I tokom tuširanja, a i nakon njega imam osjećaj da čini moju koža ne samo čistom i mirisnom, nego i veoma hidriranom, toliko da nakon tuširanja gotovo i da mi ne treba mazanje losionom. Istina, moja koža je normalna i nezahtjevna, ali mislim da bi sličan efekat mogao ostaviti i na suhoj koži.

Ne sadrži štetni SLS već blage tenzide tako da nemojte očekivati da će stvoriti neku naročito bogatu pjenu kao možda neka druga slična sredstva, ali to mu nikako nije mana jer čitavo vrijeme tuširanje imam osjećaj da mi svojim bogatim uljanim sastavom hidrira i njeguje kožu kao da mažem losion, a pri tome savršeno vrši i svoju primarnu funkciju-pranje. :-)

Ono što mi se posebno svidjelo je predivan i osvježavajući toplo-citrusni miris koji može zahvaliti eteričnim uljima narandže, mandarine i grejpfruta, a pozitivno je i to da se dugo zadržava na koži. Da i ne spominjem da nakon tuširanja zamiriše cijelo kupatilo. :-)


Losion za tuširanje je upakovan u praktičnu tubu vedre narandžasto-crvene boje, ukrašenu zlatnim slovima. Bijele je boje i relativno rijeđe konzistencije.

Količina: 200 ml
Cijena: 15.95 KM



Sastav:

Kao i svi ostali Weleda proizvodi, i ovaj kremasti losion za tuširanje je 100 % holistički proizvod, ne sadrži sintetičke boje, arome i konzervanse, kao ni sastojke bazirane na mineralnim uljima.
Sadrži susamovo ulje, glicerin, ekstrakt irske mahovine, ulje vučjeg trna, mliječnu kiselinu ( stabiliše i snižava pH vrijednost proizvoda ), a parfemske supstance su mu organskog porijekla iz eteričnih ulja.


Weleda Sanddorn losion za tijelo 



Iako mi je već i prvi korak u čišćenju i njezi kože sa kremastim losionom za tuširanje pun pogodak, losion za tijelo se pokazao kao najbolji i meni ipak omiljeni od sva tri proizvoda o kojima vam danas pišem.

Ja sam neko ko je sklon da kući svaki mjesec kao hrčak dovlači i gomila razne mazalice za tijelo. Neke me privuku mirisom, neke ambalažom, ali žalosna činjenica je to da se na kraju ispostavi da mi zapravo veoma malo njih u svako pogledu odgovara.
Ovaj losion je jedan od tih super, ultra mega giga losiona zbog kojeg bih u kantu za smeće odmah pobacala čitavu hrpu drugih beskorisnih mazalica. :-)
I vjerujte da ne preuveličavam jer sam ga dobila besplatno u svrhu recenzije. Toliko sam se navukla da sam već i sama kupila novi, iako mu je cijena definitivno znatno veća nego što sam inače spremna izdvojiti za losion za tijelo.


Dolazi u zgodnoj plastičnoj bočici na pumpicu koju prije prve upotrebe trebate okrenuti naopačke i malo promućkati. Lako se dozira, žute je boje i relativno rijeđe konzistencije i ne treba ga mnogo da bi se namazalo cijelo tijelo. Brzo se upija, ali se njegov efekat itekako osjeti na koži koja ostaje hidratizirana i baršunasto meka što nerijetko primjetim čak i ujutru nakon što ga stavim uveče prije spavanja.
Inače je namijenjen suhoj koži, ali mislim da ga tokom zime sasvim normalno možemo koristiti i svi mi sa inače manje zahtjevnim tipom kože.

Sadrži visok procenat koži bliskih masnih kiselina te na taj način njeguje suhu kožu i znatno popravlja njeno stanje. Kada uz to dodamo ulje vučjeg trna kao i sva ostala ulja i ekstrakte koje sadrži dobijamo pravu energetsko-njegujuću bombu za blagodat naše kože.

Miris mu je po meni poseban plus, citrusan i osvježavajući i meni zaista jako godi jer sam veliki ljubitelj citrusnih aroma koje na mene djeluju veoma razbuđujuće i energetski, a vjerujem da ćete se i vi složiti koliko nam takvo nešto dobro dođe kada se ulijenimo zimi. :-) Za razliku od limunskih citrusnih aroma, ove koje su od eteričnih ulja narandže, mandarine i grejpfruta su nešto slatkastije i oporije, pa samim tim i pogodnije su za hladne mjesece. Weledini stručnjaci su zaista mislili na sve, pa i na te takve delikatne parfemske činjenice iz aromaterapije o uticaju određenih mirisa na naše tijelo i duh.


Količina: 200 ml
Cijena: 28.95 KM






Sastav:



Tu su opet susamovo ulje, zatim shea maslac, glicerin, ulje vučjeg trna, ulje makadamije, ekstrakt sljeza, a kao i kod kremastog losiona za tuširanje i ovdje su parfemske supstance porijelom iz prirodnih eteričnih ulja već pomenutih citrusnih voćki.
Ne sadrži sintetičke konzervanse, arome i boje, kao ni materije mineralnog porijekla.


Weleda Sanddorn krema za ruke



Dobra krema za ruke je nešto što neizostavno uvijek moram imati uz sebe. Iako sve kućne poslove obavljam u zaštitnim gumenim rukavicama, a tokom hladnijih mjeseci napolju praktikujem i nošenje onih toplih vunenih i kožnih, često primjetim da su mi zimi ruke suhe. Tad krema za ruke postaje imperativ i veoma mi je bitno da je nešto masnija i hranljivija, te da dobro njeguje i zanoktice.

Ova krema je jedna od takvih, s tim da ima i još dvije prednosti, a to su brzo upijanje i ugodan, osvježavajući miris.


Dolazi u simpatičnoj aluminijumskoj tubici koja je karakteristična i za sve ostale Weledine kreme. Takva ambalaža , osim što ima pomalo vintage šmek, uz prirodne konzervanse ujedno pomaže i proizvod duže održati svježim.

Krema je svijetlo žute boje, umjereno guste konzistencije i iako je veoma hidratantna, prilično se brzo upija pa ćete brzo moći nastaviti sa poslom, pisanjem, kuckanjem po tastaturi i sl.
Kao što sam već rekla, odlikuje je ugodan i slatkasto osvježavajući citrusni miris porijeklom od eteričnih ulja narandže, mandarine i grejpfruta koji se dugo zadržava na koži.

Iako je jako dobra i hidratantna i ne zahtijeva često mazanje moram primjetiti da je ipak nešto manje masna i njegujuća od npr. jedne druge Weledine kreme koju jako rado koristim, a to je Weleda Citrus krema za ruke i nokte ( recenzija ). U usporedbi sa njom Sanddorn krema je ipak mrvicu laganija i brže se upija, pa je radije koristim tokom dana, dok Citrus kremu preferiram pred spavanje.




Količina: 50 ml
Cijena: 14.95 KM





Sastav:


Sadrži susamovo ulje, pčelinji vosak, ulje vučjeg trna, i parfemisana je prirodnim citrusnim eteričnim uljima.
Dermatološki je testirana, ne sadrži vještačke konzervanse, boje i arome, kao ni sirovine zasnovane na bazi mineralnih ulja.


Poređenje konzistencije sva tri Weleda Sanddorn proizvoda:



Ova kolekcija inače sadrži i jedan proizvod koji još nisam isprobala, a to je ulje za njegu tijela. Mislim da će se i ono veoma brzo naći na mojoj kupatilskoj polici budući da sam postala veliki zaljubljenik u Weledina ulja koja su zaista odlična.
I ovo ulje je na bazi susamovog ulja i vučjeg trna, a možete ga naći po cijeni od 28.95 KM( 100 ml ).

Izvor


Sumirano za kraj- svim isprobanim proizvodima iz ove kolekcije sam i više nego zadovoljna, čime se opet potvrđuje da je Weleda definitivno brend koji mi veoma odgovara i kojem se opet rado vraćam i nastavljam sa kupovinom njihovih proizvoda i nakon testiranja.
Ukoliko želite dobre organske proizvode i vrhunsku njegu svakako vam ih preporučujem.

Još ću samo dodati da cjelokupan spisak svih prodajnih mjesta gdje možete naći Weleda proizvode možete pročitati na njihovoj Facebook stranici za BiH u odjeljku "Gdje kupiti".

Da li ste već isprobale neke Weleda proizvode i kakvi su vaši utisci?

Snow

*PR uzorak
* moj slobodan i ovom postu prilagođen prevod dijela teksta sa oficijelne Weleda Deutschland stranice
* ukrasni aranžman korišten za fotografije je citrusno voće kumkvat

Makeup trendovi: Kylie Jenner Lips- budget friendly verzija ( NYX, Essence...)

$
0
0



Ma kakvo mi mišljenje imali o njima, voljeli ih ili ne, jedno im se definitivno mora priznati- sestre Kardashian diktiraju modne i makeup trendove današnjice. Počevši od setovanja makup-a sa Ben Nye Banana puderom koji je planetarnu popularnost doživio zahvaljujući Kim Kardashian, preko trenda konturisanja lica, nude ruževa, bujnih vještačkih ili nadograđenih trepavica pa sve do kopiranja njihovog oblačenja i friziranja- u svemu tome su prave trendseterke.

U početku je to bila samo Kim, ali je sve više sustižu i njene mlađe sestre Kendall i Kylie. Upravo je Kylie ta koja je u zadnjih godinu dana izazvala pravu pomamu i privlačenje pažnje svjetske javnosti svojim usnama. Specifičnu mat mauve-neutralnu boju ruža koji joj je tako reći postao zaštitni znak udružila je i sa vizuelnim povećanje usana overlining-om tj. precrtavanjem preko njihovih prirodnih ivica kako bi se činile veće i punije.
Naravno, sad je već vidljivo i da je Kylie svoje inače prirodno prilično tanke usne vremenom ipak i povećala hirurškim putem i da nije sve samo do šminke, ali ipak ostaje činjenica da je taj njen način šminkanja postao izuzetno popularan i veoma kopiran.

Iako neki kažu da je sve to sad već passe i da izlazi iz mode, nastavak interesovanje za takve boje ruževa i makeup olovaka ipak govori drugačije. Bilo kako bilo, meni lično je jako drago da su sad razni proizvođači konačno ubacili nijanse ovog tipa jer su mi se oduvijek sviđale, a ranije ih je zaista bilo teško naći.

Kylie je izjavila da koristi kombinaciju MAC ruža za usne u nijansi Faux i MAC olovke za usne nijansi Whirl i Spice. Ja ću vam danas pokazati neke nijanse kojima na svojim usnama postižem tu "Kylie" boju, pročitaćete ujedno i mini recenzije tih proizvoda, a osvrnuću se i na čuveni overlining.

Pa da počnem... :-)

Evo moje dobitne kombinacije:
NYX Matte ruž za usne nijansa Natural i Essence olovka za usne 06 Satin Mauve




NYX Matte Lipstick Natural



Iako kao NYX kopija MAC-ove nijanse Faux slovi nijansa Whipped Caviar, na meni se pokazalo da mi ipak puno bolje pristaje njoj jako slična nijansa Natural. Zapravo, čak sam prvo i kupila Whipped Caviar koja je na kraju ipak završila kod prijateljice, a ja sam se vratila po Natural. :-)
Premda su na svočevima jako, jako slične, Whipped Caviar na mojim usnama izgleda veoma hladno i ljubičasto i nimalo mi ne laska jer mi sa njim usne izgledaju bukvalno kao pomodrile od hladnoće, a sa Natural dobijam pravu finu "Kylie" nijansu.


Što se tiče ovog NYX ruža, za njega imam samo pohvale. Ostavlja mat finiš, ali na moju veliku radost nimalo ne isušuje usne, a pri tome je veoma pigmentovan i postojan.
Dolazi u jednostavnom crnom pakovanju koje me baš i nije očaralo jer i nije nešto naročito kvalitetno, ali ok...služi svrsi. :-)
Kao i sve ostale NYX proizvode i ovaj ruž krasi mali znak sa zekom što znači da se njihovi proizvodi ne testiraju na životinjama i zaista me uvijek obraduje kada na nekom kozmetičkom proizvodu ugledam taj znak i da nijedan pravi zeko ni bilo koja druga životinjiva nisu stradali da bismo mi bile lijepe.


Boja mu je umjerno hladna mauve ružičasta, sa ravnomjernim udjelom smeđih i ljubičastih tonova i upravo se zato za mene pokazala kao puno veći pogodak od nijanse Whipped Caviar koja je ipak nešto hladnija.
Ovaj ruž nema nikakav poseban miris, a ni ukus što mi se jako sviđa, a sviđa mi se i postojanost na usnama jer mi bez popravljanja izdrži i po 5-6 sati. Inače se skida bez problema, iako je postojan, nije od onih dugotrajnih i vodootpornih, tako da vam neće trebati neki poseban makeup odstranjivač.

Količina: 4.5 g
Cijena: oko 13 KM




Svoč na ruci:


Ovo je premaz iz jednog sloja, tako da možete vidjeti da je jako pigmentovan, a mislim da su mi sve slike za ovaj post ispale veoma realno tako da se sasvim opušteno možete ravnati prema njima. :-)


Essence Lipliner 06 Satin Mauve



Ova olovčica mi se pokazala kao najbolja za ovakve nijanse ruževa, i čak mi se puno više sviđa od NYX Mauve olovke koja je dupe MAC-ovE u nijansi Whirl.
Essence olovka mi ima ljepšu i pogođeniju mauve-neutralnu nijansu, dok NYX i MAC olovka više naginju ka smeđem tonu.

Moram reći i da sam obišla čitavu Banja Luku da je nađem jer je nije bilo ni u jednoj drogeriji, iako je na svakom Essence stalku uredno označena u nijansama raspoloživih olovaka. Nisam sigurna da li je nema jer je povučena, ili se jednostavno brzo rasproda. Zato sam uzela zadnje dvije olovčice koje sam najzad našla u jednom Vimkopu i stvarno se nadam da nije povučena jer mi je ovo najljepša i najpraktičnija nijansa Essence liplajnera.


Pigmentovana je i spada u one mekše olovke kojima možete popuniti i čitave usne kao sa mat ružem. Ugodna je i neće ih isušiti, a fino se i ravnomjerno šilji, mada se usljed te mekoće i nešto brže troši.
Sve u svemu, za njihovu cijenu su i više nego dobre i kvalitetne i meni uz Flormarove i Aurine olovke ove Essence-ove spadaju u najdraže.

Količina: 1 g
Cijena: 2.15 KM


Svoč na ruci:


Ruž i olovka zajedno:


Poređenje nekoliko sličnih mauve-neutralnih nijansi:


NYX i Aura ruž su mat finiša, dok je Avon Ultra Colour Absolute veoma hidratantan i balzamast, pa stoga i na usnama znatno manje postojan, a i manje pigmentovan. Aurin ruž je u nijansi nešto topliji sa više crvenog podtona, ali ipak je i on tonski jako sličan ovim tipično mauve nijansama.
Takođe, ovdje najbolje možete uporediti i razliku između NYX nijansi Whipped Caviar i Natural. Kako na usnama izgledaju Avon i Aura nijanse pogledajte ovdje i ovdje.


Još jedna fenomenalna drugstorska verzija ove boje je i Rimmel Moisture Renew u nijansi 180 Vintage Pink. Tek sam je nedavno otkrila i iskreno još razmišljam da li mi treba. :-) Tipično ženske muke- ubijeđujem sebe da je drugačiji jer je u finišu nešto između ovih mat varijanti i ultra sjajnog Avonovog Tender Mauve ruža. :-)



Nadam se da vam se sviđaju moji prijedlozi za nešto povoljniju varijantu "Kylie" nijanse, a evo kako moja idealna kombinacija NYX ruža i Essence olovčice izgledaju u praksi step by step. :-)

Usne bez ruža sa prozirnim balzamom:


Usne oivičene Essence olovkom:


I popunjene NYX ružem:



To bi bila normalna varijanta, po mojim prirodnim ivicama usana.
E, sad...ja lično stvarno nisam fan precrtavanja i vizuelnog povećanja usana, jednostavno mi to ne izgleda fino i mislim da se uvijek primjeti ma koliko to neko vješto izveo. Nedavno sam to uradila za jedan večernji izlazak i čitavo sam vrijeme imala osjećaj da mi svi bulje u usne iako se realno na vještačkoj rasvjeti i polumraku kafića puno teže primjeti da je u pitanju samo šminka.
Šta da vam kažem, sama sam sebi bila nalik na patku i tako nanešen ruž se na meni nije zgrijao ni sat vremena i već sam ga brže bolje skinula- toliko o meni i overlajningu. :-)

Ali, evo čisto da vidite kako to na meni izgleda:


Nastojala sam da povećam samo gornju i tek mrvicu i donju usnu jer mi je ona i inače punija od gornje. Namjerno sam stavila slike na kojima zbog odsjaja to možete bolje vidjeti. Išla sam najprije na obrubljivanje direktno iznad "Cupid`s bow"-a, i nisam puno širila liniju već sam je odmah spajala sa mojom prirodnom ivicom usana kako bih što više izbjegla stvaranje ružnog patkastog oblika.
I vama bih savjetovala da ne pretjerujete u povećavanju bez obzira na vašu prirodnu veličinu usana jer je u ovakvim stvarima manje uvijek više i daje bolji krajnji efekat.

Na ovom kolažu u gornjem redu su moje usne bez povećavanja ( na hladnom i toplom dnevnom svjetlu ), a u donjem redu su povećane olovkom preko svojih prirodnih ivica.



Usporedba da bolje možete vidjeti efekat sa overlajningom:







Toliko od mene u ovom postu.

Nadam se da vam se sviđaju moji prijedlozi ukoliko tražite neki ruž ovakve nijanse.

Kako se vama čini ovaj "Kylie Jenner Lips" trend i šta mislite o overlining-u, da ili ne? :-)


Puno pozdrava do sledećeg čitanja <3

Snow

Noviteti iz L`Occitane Karite linije ( najava )

$
0
0



Danas vam pišem o par novih proizvoda u već čuvenoj L`Occitane liniji sa karite maslacem. Ova linija je zasigurno jedna od najpoznatijih i najprodavanijih kada govorimo o širokom i nadasve kvalitetnom asortimanu ovog brenda. Iako njihovi prvi proizvodi sa kariteom datiraju još od 80-tih godina 20-tog vijeka, čelni ljudi i idejni tvorci L`Occitana su staroj liniji odlučili podariti novi sjaj sa još nekoliko zaista odličnih noviteta.
Uskoro ćete čitati i detaljne recenzije za neke od njih, a danas ću vam donism jedan pregled, tačnije najavu cjelokupne linije.

Karite (shea) maslac je univerzalni balzam za ljepotu kojeg žene u podsaharskoj Africi upotrebljavaju za njegu i zaštitu kože i kose. Od davne 1980. godine L`Occitane u svojim proizvodima upotrebljava karite maslac iz Burkine Faso na temelju dugotrajne saradnje sa ondašnjim proizvođačicama od kojih otkupljuju taj dragocjeni sastojak po prinicipima pravedne trgovine. Na hiljade žena je zaposleno u proizvodnji maslaca čime se daje veliki podsticaj lokalnoj privredi, ali i pravima i emancipaciji žena Afrike.

Žene u Burkini Faso karite maslac proizvode ručno. Iako bi se možda očekivao suprotan efekat, manufakturna proizvodnja ne uzrokuje oštećenja na njihovoj koži, nego je čak čini izuzetno mekom. U okviru istraživanja brenda L`Occitane, otkriveno je da je karite maslac iz Burkine Faso proizveden tradicionalnim metodama veoma bogat omega-6 masnim kiselinama i karitenom. Te blagotvorene molekule pomažu hidrirati, nahraniti i dodatno zaštiti kožu.

Više o dragocjenim svojstvima i blagodatima shea maslaca možete pročitati i u mom nedavnom postu u kojem sam vam pisala o L` Occitane Karite kremama za ruke- KLIK.


Izvor
Izvor

Noviteti Karite linije se mogu podijeliti u dvije grupe- u jednoj su preparativni proizvodi za njegu lica, a u drugoj preparativni proizvodi za njegu tijela.
Iako su do sada proizvodi sa shea maslacem bili prije svega namijenjeni potrebama suhe i jako suhe kože, novi proizvodi su prilagođeni i nježnom čišćenju i hidrataciji normalne i kombinovane kože, što je svakako odlična vijest.

Najprije par riječi o novitetima u proizvodima za njegu lica.

Tu se nalaze mlijeko i ulje za čišćenje lica, blagi tonik, dvije njegujuće kreme kao i balzam za usne.


Ulje za čišćenje lica

Nježna. svilenkasta tekstura obogaćena sa uljem karitea, ostavlja kožu savršeno čistom i svježom, bez masnih tragova. Ne narušavajući balans hidratacije kože pomaže u uklanjanju svih nečistoća i makeup-a, pa čak i onog vodootpornog.
( 37 KM/200 ml )

Mlijeko za čišćenje lica

Potrebna je samo mala količina mlijeka da bismo savršeno i nježno očistili našu kožu. Mlijeko koristimo tako što ga na lice nanesemo i utrljamo vrhovima prstiju ili sa pamučnim tuferima za odstranjivanje šminke. Nježna tekstura sa kariteom stvara ugodan osjećaj, a koža je nakon korištenja nježna i mekana.

Blagi tonik

Čisti i tonira. Obogaćen kariteom, ovaj nježni tonik za lice nakon jako kratkog vremena postaje nezamjenljivi dio njege kože lica. Slobodna od nečistoća, koža je čista, nježna i svježa.





Ultra nježna krema za lice 

Nova krema za njegu lica je mala sestra "Ultra bogate kreme za lice". Lagane teksture idealna je za normalnu do kombinovanu kožu kojoj pruža osnovnu hidrataciju i zaštitu. Iako je ranije karite linija bila namijenjana prvenstveno suhoj koži, sa ovom kremom i normalna i kombinovana koža mogu uživati u blagotvornom dejstvu karite putera uz nešto nježniju i laganiju teksturu i ugodu. Obogaćena je sa 5 % karite maslaca za 48 h hidratacije.
( 54 KM/50 ml )




Ultra bogata ugodna krema 

Sa novim imenom ultra zaštitna hranljiva krema pruža odgovor za sve probleme koji su povezani sa suhom i veoma suhom kožom pogotovo u slučajevima kada je potrebna posebna njega zbog klimatskih uslova. Tajna o velikom uspjehu ove kreme leži u njenom apsolutnom bogatstvu i raskošnoj njezi koju pruža. Neodoljivo nježna i poznata kao nikad prije, sadrži izuzetno visoku koncentraciju karite maslaca, a opet se sa nevjerovanom lakoćom upija u kožu. 25 % udjela karite maslaca se skrbi za čak 72 h hidratacije kože.



Balzam za usne

Formulisan sa 10 % karite maslaca, ovaj balzam hrani, obnavlja i štiti usne, ostavljajući ih mekanim, nježnim i ugodnim.



Karite pjena za tuširanje 

Neodoljivo kremasta, hranljiva pjena za tuširanje ima jedinstvenu teksturu koja nježno čisti kožu i obavija tijelo baršunastom mekoćom. Formula joj je obogaćena ekstraktom karite putera koji ostavlja kožu mekom i podatnom.



Karite pjenasta krema za tijelo

Krema za tijelo združuje hranljivu formulu balzama i prozračnu teksturu pjene te pomaže nahraniti i zaštititi kožu. Jedinstvena njegujuća formula sa 10 % karite putera se brzo i nježno upija u kožu, te je ostavlja mekom i podatnom.






Još nekoliko sličica, uključujući i njihovu staru, već dobro poznatu Karite kremu za ruke koja je odličan dodatak svim ovim sjajnim Karite novitetima. :-)





Moram reći da su me već ovako na neviđeno privukli skoro svi proizvodi iz ove osvježene linije. Ako bih nešto morala izvojiti kao meni posebno privlačno bili bi to ulje za čišćenje lica, Ultra bogata krema za lice i pjenasta krema za tijelo, mada mi srce brže zalupa i pri pogledu na balzam za usne i ovu laganiju verziju kreme za lice. :-) Sa L`Occitane proizvodima je zaista uvijek jako teško izdvojiti favorite jer im je bez preuveličavanja sve sjajno i jako mi je žao što i u mojoj blizini ne postoji njihova radnja.

Za sada su u BiH prisutni samo u Sarajevu i to na ako se ne varam tri lokacije- Ferhadija, BBI Centar i Sarajevo City Center.

Da li ste vi možda već imale priliku isprobati neke od ovih noviteta Karite linije i kako vam se čine?


Snow

Avon Calming Effects Mattifying Foundation ( SVE NIJANSE )

$
0
0




Iako obično baš i ne volim previše da žurim sa recenzijama proizvoda, ovaj put pravim presedan i danas vam već pišem o najnovijoj Avon tečnoj podlozi Calming Effect sa matirajućim efektom. Kako sam je dobila tek tokom prethodnog vikenda, ovaj post će više biti u vidu mojih prvih utisaka nego li prave recenzije, ali ipak mislim da će vam biti od koristi jer mi generalno ne treba puno vremena da steknem utisak o nekom puderu.

Ovaj tečni puder je dodatak u već postojećoj Calming Effect liniji koja je do sada imala samo puder za suhu i osjetljivu kožu koji kod nas dolazi pod nazivom "Anti Stress podloga". 
Dok je taj puder koži pružao jedan dewy, svjež i iluminirajući finiš sa akcentom na hidrataciju i umirenje, kod nove podloge težište je prije svega u pružanju mat učinka.




Evo šta u Avonu kažu za Calming Effect Mattifying puder:

- dugotrajno matira sa formulom koja reguliše izlučivanje masnoće
- izglađuje i osvježava umoran ten zahvaljujući ekstraktima aloje i kamilice
- pruža prirodan finiš bez efekta maske


Prije nego čujete moje mišljenje o ovim puderima, najprije par osnovih stvari o pakovanju, nijansama, sastavu itd.



Puder dolazi u praktičnoj staklenoj bočici na pumpicu, samo pakovanje je prilično minimalističko, i za cijenu koju za ovaj puder trebamo izdvojiti čak i veoma kvalitetno. Kao i većina ostalih Avon proizvoda, i on dolazi u dodatnoj crnoj kartonskoj ambalaži na kojoj su ispisani podaci u vezi samog pudera- sastav, rok trajanja itd.
Pakovanje ovog matirajućeg pudera je inače sasvim isto kao kod njegovog prethodnika, pudera za suhu i osjetljivu kožu, a kako sam njega već ranije imala, mogu vam reći i da je pumpica ovih pudera sasvim praktična i da se ne kvari ni tokom duže upotrebe.

Količina: 30 ml
Cijena: 17.50 KM ( u aktuelnom katalogu snižen na 8.90 KM )







Ovu podlogu možete naći u pet nijansi koje bi zadovoljile potrebe ružičastog i žutog podtona, ali nažalost nemaju nijednu sasvim neutralnu nijansu. I najsvijetlija i najtamnija nijansa su im umjerene u jačini, i mislim da osobe veoma svijetlog ili veoma tamnog tena među ovim puderima možda ipak i neće moći naći odgovarajući.

Nijanse:





Nijanse sam na slici poredala od najsvijetlije ka najtamnijoj, iako moram dodati da sam imala malo dvoumljenja oko prve dvije jer su praktično jednako svijetle, ali različitog podtona. 

Nude: dosta svijetla nijansa izrazito žutog podtona, stavila sam je kao najsvijetliju, iako je po jačini zapravo ista kao i naredna nijansa.
Ivory: takođe jako svijetla nijansa, jedina razlika je u tome što je za razliku od prethodne ova nijansa ružičastog podtona i na mojoj koži se čini možda tek mrvicu tamnija, naročito na licu.
Cream: srednja nijansa žutog podtona, ona mi sad tokom zime najviše odgovara iako mislim da ću je ubuduće ipak malo miješati sa nijansom Almond kako bih postigla neutralniju boju budući da mi je ova ipak prežuta jer sam ja neutralnog podtona
Almond: još jedna srednja nijansa, ali ružičastog podtona.
Warmest Beige: najtamnija nijansa žutog podtona. Mislim da će mi biti dobra za ljeto, ali da ću joj opet malo morati ublažiti žutilo sa dodavanjem nijanse Almond.

Inače, osim što nose iste nazive kao i nijanse kod Calming Effect pudera za suhu i osjetljivu kože moj utisak je i da se radi o tonski sasvim istim nijansama, tako da ako vam je bojom odgovarala npr. nijansa Cream kod prethodne linije, mislim da sasvim opušteno možete naručiti istu nijansu i kod ovih novih matirajućih pudera.

Sastav:


Mada ja naravno nisam nikakav ekspert za hemiju, moram primjetiti da ovaj puder ima značajan udio silikona i još par sastojaka koji bi na veoma osjetljivoj koži eventualno možda mogli izazvati neke reakcije. Moja koža inače nije osjetljiva, i veoma rijetko dobijem neki osip ili bubuljice od kozmetike, pa iako sam ovaj puder praktično tek dobila, mislim da se ništa neće promijeniti ni daljom upotrebom jer mi Avonovi puderi generalno prilično dobro odgovaraju. Pozitivna stvar kod ovog pudera ja da nema sastojke mineralnog porijekla, a tu je zaista i par sastojaka koji djeluju na umirenje i hidrataciju kože kao što su vitamin E, aloja, lavanda i kamilica. Za efekt matiranja se s druge strane brinu silica i kaolin (glina), a oba sastojaka su poznata po svojstvu smanjenja lučenja sebuma.

Moj utisak: 

Iako je moja koža normalnog tipa, povremeno ipak koristim pudere sa matirajućim efeketom kada želim biti sasvim sigurna da mi šminka neće "prosijati" i da će duže ostati postojana i savršena.
Ovaj puder sam uspjela isprobati u dvije situacije- samog bez ikakvog dodatnog pudera u prahu ili kamenu, a sinoć sam ga probala i fiksiranog sa malo pudera u prahu.
Utisak mi je da je matiranje koje pruža semi mat, tj. polumat što je ujedno tip matiranja koji meni lično najviše i godi. Ukoliko je vaša koža zaista baš mnogo masna, mislim da bi se vama možda ipak više svidio blago fiksiran sa nekim puderom u prahu ili kamenu za potpuno mat efekat, ali za moj normalan tip kože je savršeno dovoljan i sam i više mi se svidio kada sam ga nosila bez dodatnog fiksiranja. Bez fiksiranja mi je bez imalo prosijavanja izdržao nekih 7-8 h, tj. jedno prosječno radno vrijeme, ali nisam sigurna koliko se po meni mogu ravnati osobe masne kože jer kao što sam već napisala, moja je normalna i samo ljeti povremeno imam povećano mašćenje T zone.

Prekrivanje mu je srednje, a konzistencija nešto rijeđa. Na licu se ne suši prebrzo, pa se ima vremena i za nadogradnju dodatnog sloja čime se može poboljšati i jačina prekrivanja. Nisam primjetila da oksidira tj. da mijenja boju i tamni nakon nanošenja. Miris mu je veoma blag i ugodan i mene podsjeća na proljetno cvijeće pa mi se baš sviđa. :-)

Što se samog efekta na licu tiče, meni je ukoliko se želi baš sasvim mat izgled ipak znatno bolji Avon Luxe Velvet Matte puder ( recenzija ), a ovaj bih preporučila za umjereno matiranje. Mislim da bi bio najbolji osobama umjerene masne i kombinovane kože, na normalnoj koži takođe može lijepo izgledati, dok za suhu kožu nikako ne bi bio ok, tu ipak predlažem onu prvu Calming Effect podlogu za suhu i osjetljivu kožu.

Sve u svemu puder je sasvim ok, mada ne mogu reći ni da me je sad nešto ekstra oduševio kao npr. Avon Luxe tečni puder koji i dalje ostaje moj omiljeni Avon puder (recenzija). Moja najveća zamjerke ovim puderima zapravo ide za slab izbor nijansi. Ja kao osoba neutralnog podtona među njima ne mogu da nađem idealnu nijansu za sebe i da moram da naručim samo jednu to ne bi bilo to. Ovako s obzirom da sam dobila sve nijanse taj problem će biti eliminisan miješanjem pudera, ali ovo napominjem zbog svih vas koje možda imate boju tena sličnu mojem.

Svočevi na ruci:

Dnevno svijetlo




Sa blicem:


Lice bez pudera:

Slikala sam macro opcijom dio lica koji mi je najmasniji i najkritičniji sa porama s obzirom da ipak recenziram puder za masnu kožu :-)



Lice sa puderom:

Jedan sloj pudera (nijansa Cream), bez fiksiranja i ikakve druge šminke




Sve u svemu, ako trebate sasvim solidan, a povoljan puder za semi mat izgled kože, imate moje preporuke. :-)

Da li vi koristite neke Avon tečne pudere i koji vam je omiljeni?

Snow

*PR uzorak








Thalgo Bio-Protective krema za lice

$
0
0



Danas vam pišem o još jednom zanimljivom Thalgo proizvodu, a ovaj put, nakon posta o njihovim čistačima (recenzija), prelazim na drugi korak u njezi lica, a to je hidratacija. Naravno, predmet današnje recenzije je krema za lice, i to iz Thalgo linije za osjetljivu i iritiranu kožu pod nazivom Bio-Protective krema. Koristim je već mjesec i po dana i nakon što sam u potpunosti sumirala svoje utiske o njoj, vrijeme je da ih prenesem i vama.

Za one od vas koje možda još niste čule za ovaj brend- Thalgo je jedan od najcijenjenijih francuskih farmacijsko- SPA brendova koji pod nazivom "La Beaute Marine" ( ljepota iz mora ), na tržište donosi izuzetno provjerene i kvalitetne proizvode da bazi algi i morske vode. Više o njima možete pročitati i ovdje, a ja prelazim na konkretnu priče o zvijezdi današnjeg posta. :-)


Moram priznati da sam veoma slaba na lijepu ambalažu, a ova krema je već na prvi pogled po tom pitanju pravi mali dragulj.
Iako mi se isprva učinilo da dolazi u staklenoj teglici, u pitanju je ipak pakovanje od izuzetno čvrste i teške plastike koja gotovo u potpunosti oponaša staklo. Uz svijetlo plavu boju se odlično uklapa poklopac srebrne boje i ambalaža zaista vizuelno dočarava te neke plave morske dubine iz kojih ovaj brend i crpi sastojke za svoje njegujuće proizvode.
Naravno, tu je i plava kartonska ambalaža, zaštitna folija na teglici, kao i detaljan prospekt na više svjetskih jezika u vezi svojstava ove kreme.

Namijenjena je osjetljivoj ili već iritiranoj koži za umirenje. Nije predviđena za neku određenu starosnu grupu, ne posjeduje antirid svojstva, ali je pogodna za hidrataciju kako mlađe, tako i nešto zrelije kože.
Smanjuje iritacije u vidu crvenila, zatezanja i peckanja sa svojim posebnim "High Tolerance" sistemom koji uključuje sledeće sastojke:
Hyposensine- rezultat otkrića morskog mikroorganizima koji živi u Tihom okeanu na dubini od preko 3000 m. Razvijen je sa namjerom da značajno poveća nivo tolerancije osjetljive kože. Ova supstanca djeluje dvojako- ublažava osjetljivost površine kože i smanjuje pretjeranu osjetljivost ćelija kože na spoljašnje faktore.
Sensiline- ograničava propustljivost potencijalnih iritanata i smanjuje reakcije kože koje se povezuju sa njihovim uticajem ( crvene fleke, vrelina kože, peckanje i neugodni osjećaj zatezanja ).
Hamamelis i Alpha Bisabolol-  poznati po svojim umirujućim i njegujućim svojstvima.

Ako me redovno pratite, sigurna sam da već znate da je moja koža normalna i da inače nije osjetljiva. Međutim, nedavno sam vam u jednom postu pomenula i da sam radila jedan kozmetički tretman sa voćnim kiselinama nakon kojeg mi je koža bila izuzetno iritirana, suha i perutava, tako da mi je ova krema došla bukvalno kao spas u zadnji čas i sticajem okolnosti sam itekako mogla da se uvjerim u to da li ona i zapravo radi ono što obećava. I mogu vam odmah reći da radi. Bez imalo preuveličavanja, odlična je. :-)


Prvih par dana nakon tretmana sam imala utisak da mi je koža lica žedna kao Sahara i da bukvalno u sekundi upija sve što na nju namažem, a istovremeno burno reaguje u smislu peckanja i svraba te se čini kao za broj manja. Tih dana mi je skoro svaki puder na licu izgledao užasno, pa sam i izbjegavala sve sem Missha BB kreme, a ono što me je posebno zbunjivalo je i to što me koža peckala čak i nakon Penaten baby kreme ili nevenovog balzama iz apoteke. Ubrzo sam se na sve to i prehladila pa mi se koža još dodatno isušila od temperature, sve u svemu totalni perutavi, iziritirani haos u kojem je moje jadno lice bilo gore nego ikad. Tad sam negdje i počela mazati ovu kremu bez nekih prevelikih očekivanja, ali mi je srećom zaista pomogla.

Isprva sam imala dojam da mi nije dovoljno masna, tj. hidratantna za taj period u kom mi se lice perutalo, ali ono čime me je zapravo oduševila je to što je tih dana bila jedina stvar pored čistog bademovog ulja koju sam mogla staviti na lice, a da me ne peče na tim istanjenim dijelovima. Iako se prvo činilo da je koža u trenu upije i da mi možda u toj situaciji lice ne hidrira dovoljno, već za nekih 15-tak minuta se vidjelo da djeluje dubinski i da mi zapravo i ne treba masnija i jača krema.
Sada kada mi se lice smirilo zaista mi u potpunosti zadovoljava potrebe za hidratacijom moje normalne kože, a ostaje i taj prvobitni dojam da bi mogla da bude i jako dobra dnevna hidratantna krema i make up podloga i za suhu i jako isušenu kožu.
Nisam sigurna kako bi je podnijela masna koža, mislim da bi joj ipak pružala previše hidratacije, ali joj svojim sastavom sigurno ne bi ni naškodila, niti izazvala bubuljice jer nije komedogena. Doduše, s obzirom da masna koža ionako nema probleme za koje je ova krema namijenjena, mislim da je osobe tog tipa kože komotno mogu i preskočiti. :-)
Inače, za masnu kožu Thalgo ima hvaljeni Ultra-Matte hidratantni fluid, intenzivni regulacijski serum i masku za dubinsko čišćenje i  absorpciju sebuma.


Krema je lagane, nježne, srednje guste i brzo upijajuće formulacije koja na licu ne ostavlja masni trag i pruža dubinsku hidrataciju. Bijele je boje i veoma ugodnog, svježe puderastog mirisa za koji mislim da bi mogao biti dopadljiv većini žena. Znate ono kad opisujući neku mirisnu notu kažemo "miris kreme"-e, pa ja tu automatski pomislim na nešto što miriše upravo kao ova. :-)

Količina: 50 ml
Cijena: 59.90 KM



Sastav: 

Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglycerides, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Cetearyl Alcohol, Isononyl Isononanoate, C12-15 Alkylbenzoate, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cyclomethicone, Olus (Vegetable Oil), Hydrolyzed Linseed Extract, Polysiphonia Lanosa (Extract), Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract), Ruscus Aculeatus (Root Extract), Bisabolol, Acetyl Dipeptide -1 Cetyl Ester, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Polyacrylamide, C12-14 Isoparaffin, Chlorphenesin, Alteromonas Ferment Extract, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Laureth-7, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid





Za kraj ću još samo dodati da linija za osjetljivu i iritiranu kožu pored Bio-Protective kreme sadrži još i Bio-Repair serum i Immediate Bio-Soothing masku za lice.

Moj finalni utisak o ovoj kremi je i više nego pozitivan, i iako joj je cijena za naše prosječne uslove nešto veća, ukoliko opet budem imala sličnih problema sa iritiranom kožom svakako bih je nabavila jer je odlična.

Sada imam veliku želju isprobati i Thalgo kreme iz linije za kožu iznad 25 ili 35 godina i trenutno se dvoumim između kreme sa kolagenom i kreme sa hijaluronom. Obe dolaze u zgodnom i nešto povoljnijem duo pakovanju u kojem uz kremu na poklon dobijemo i koncentrat ili filer, pa mislim da ću iskoristiti svoj popust koji sam ostvarila kupovanjem uz karticu "Moje apoteke" i počastiti se jednom od njih. :-)


Da li ste vi već isprobale neku Thalgo kremu i kakvi su vam utisci?

Snow

*PR uzorak


Kozmetički proizvodi koje ne koristim

$
0
0




Ovo dana kroz našu regionalnu blogosferu kruži zanimljiv tag u vezi toga koji su to kozmetički proizvodi koje mi beauty blogerke ne koristimo. Mene je tagovala kolegica Make up Judge, pa sam se odmah bacila u razmišljanje što je to ono što ja kao veliki šminkoljubac zapravo i ne koristim od kozmetike. Da li uopšte i postoji takvo nešto s obzirom da sam do sada čini mi se probala sve živo što se ikad pojavilo na tržištu. :-) Ali naravno, iako sam dosta toga probala, nije se ipak sve uspjelo i zadržati u mojoj stalnoj kozmetičkoj rutini. Evo šta se to našlo na mojoj listi za "odstrel". :-)

Makep primeri


Izvor

Naravno, probala sam ih koristiti, neke sam sama kupovala, neke sam dobijala od brendova sa kojima sarađujem, međutim sa svima je bila ista situacija- ovaj proizvod je meni apsolutno nepotreban. Ima ih raznih, neki su prije svega za masnu kožu i smanjuju lučenje sebuma, neki zaglađuju i popunjavaju pore i bore, a neki su iluminirajući i veoma hidratantni te kao takvi pogodniji za suhu kožu.
Ja imam normalan tip kože na kojoj pore nisu naročito izražene i obično mi je šminka postojana sve dok je sama ne odlučim skinuti. Eventualna prosijavanja rješavam papirićima za matiranje ili jednostavno odem da "napudram nos", tj. malo popravim situaciju sa puderom u prahu ili kamenu. 
Mislim da su primeri prije svega potrebni osobama koje imaju jako masnu kožu ili velike pore koje oni onda fino popune i učine makeup postojanijim, uspore proces prosijavanja sebuma i sl.
Prije pudera koristim samo hidratantnu kremu, i jedino mi je to obavezno, pa mi je drago da ne moram da koristim i primer jer ne volim da na lice trpam previše hemije. 


Fiksatori šminke


Izvor


Za njih vrijedi isto što sam napisala i za primere. Kako su fiksatori sredstvo koje bi trebalo da učvrsti makeup i učini ga znatno postojanijim, zbog moje već opisane situacije sa tipom kože jasno je da to baš i nije nešto bez čega ne mogu u životu. Nisam ih probala puno, imam iskustvo samo sa Aurinim i Avonovim, sa oba imam manje više isti osjećaj, a to je kao da se špricam sa lakom za kosu. Čak je i osjećaj relativno sličan. :-) Blagu prednosti ipak dajem Aurinom, manje je ljepljiv.

Evo moje ekipice primera i fiksatora na okupu- čisto da se nađu, a mnoge druge sam već i razdijelila.



Vještačke trepavice

Izvor

Moje prirodne trepavice (klik) su srećom jako dugačke i uvijene, tako da se vještačke trepavice ne nalaze na listi mojih kozmetičkih prioriteta. Sve što trebam je dobra maskara i to je to, a često ne stavljam ni nju. Imam nekoliko kutijica koje čuvam za neke baš posebne prilike jer smatram da veoma svečani makeup ipak bolje i profesionalnije izgleda uz vještačke trepavice ma koliko naše prirodne bile dobre, ali to je toliko rijetko da se može reći da ih i ne koristim. Sviđaju mi se Ardellove i Aurine, a Aurine sam čak i recenzirala, pa bacite pogled ako vas zanima (klik).

Olovke za oči

Izvor


Jednostavno ih ne koristim iako sam koristila kada sam bila mlađa. Sada, ove u boji ne koristim baš nikako, povremeno stavim tek crni krejon, ali i to samo ako pravim smoky eyes, pa mi treba da upotpunim taj look. Inače, ni te crne baš ne volim, jer koliko god da je olovka dobra i trajna, uvijek mi se sa waterline-a nakuplja u uglovima oka, a kako nosim sočiva, to mi je totalno neprihvatljivo. Čak mi je i nekako passe obrubljivanje očiju bilo crnim ili nekim krejonom u boji, nekako mi to sve vuče na 90-te godine prošlog vijeka. :-) Mislim da se puno ljepši i moderniji izgled postiže kombinacijom sjenki i eyelinera.

Pjena za depilaciju 


Izvor

Kako se depiliram električnim epilatorom, a povremeno i trakama sa voskom, brijanje nogu i svi za to potrebni rekviziti kod mene baš i nisu neka potrošna roba. Noge brijem samo kada sam između dvije epilacije i kako bih smanjila urastanje dlaka. Tad mi je bitno da imam dobre brijače, a pjena nije nešto što mi je neophodno jer ću iskoristiti sapun, obični gel za tuširanje pa čak i regenerator za kosu (još jedna stvar koju slabo trošim) koji je odličan kao zamjena pjeni. :-) Istina, probala sam par pjena, ove Baleine su jako fine, ali kao što rekoh, ja to ne kupujem, ili kupim jednom u sto godina.

Depilacijska krema


Izvor

Par puta sam pokušala sa njima jer sam mislila da bi mogle biti dobro rješenje za pazušnu i preponsku regiju, ali sam zbog njih umalo završila kod doktora. Imala sam alergijsku reakciju na jednu Veet depilacijsku kremu, koja je da zlo bude veće čak bila namijenjena osjetljivoj koži. Stavila sam je ispod jednog pazuha, i tek što sam krenula da je namažem i na drugi, koža me je počela užasno peći. Naravno, odmah sam je skinula, a narednih par dana mi je koža bila crvena, bolna i otečena i čak mi se počela cijediti limfna tečnost. Ma čisti užas i namjerno vam pišem ove gadne detalje kao nauk da za svaki slučaj prije svakog prvog korištenja nove depilacijske kreme prvo uradite test osjetljivosti kože. Ja nisam, i eto šta mi se desilo. Nedavno sam kupila jednu Baleinu i iako mi nije spalila pazuhe, nije mi skinula ni dlačice koje mi by the way čak i nisu ni jake ni guste. Time smo depilacijske kreme i ja  završile za sva vremena. :-)

Maske za kosu




Ok, sigurna sam da će sad neko možda pomisliti kakav li sam ja to čudak kad ne koristim maske za kosu, ali da, istina je, i one su mi na listi proizvoda koje ne koristim. Imam ravnu kosu sklonu mašćenju koju nikad u životu nisam morala šišati zbog oštećene i ispucale kose, ne mrsi se, i zapravo mi nije potreban čak ni regenerator. Za njegu kose koristim samo regenerator u spreju ili serum za vrhove, a i to rijetko. Kako mi kosa baš nije ni gusta, onda je razumljivo da mi je jača sredstva za njegu samo bespotrebno maste i otežavaju, i trebalo je puno vremena i zalud potrošenih maski da ja to ukapiram. :-)  Jedini period u kojem su mi maske zaista trebale je kada sam kosu farbala crnom kanom koja mi ju je isušivala i činila beživotnom i tada su mi maske i regeneratori u spreju zaista bili od koristi. Šteta što mi ne trebaju jer baš nekako volim maske, stalno me mame sa polica, lijepo mirišu, baš bih voljela da imam neku ogromnu gustu kosu, makar i suhu pa da je onda tetošim i mackam raznim pomadama. :-)

Pjene, gelovi, voskovi i suhi šamponi



Slično kao sa maskama, sva ova sredstva za stilizovanje su mi nepotrebna i samo mi dodatno maste kosu. Pjene sam ranije koristila, čak i redovno i to one volumenske, ali sam s vremenom otkrila druge proizvode za volumen kose koji mi puno više odgovaraju i sa kojima dobijem isti ili čak i bolji efekat, a pri tome mi ne zamaste kosu. Tako da su pjene otišle u zaborav. Vosak i gel sam koristila u davnoj praistoriji kada sam imala kratku kosu, i to je zadnji put bilo kada sam imala nekih 13 godina. :-) Suhe šampone sam sve donedavno redovno koristila, i onda sam shvatila da mi utiču na povećano opadanje kose i svrab kože glave. Sadrže skrob koji začepljava pore i meni jednostavno baš i ne gode. Najviše sam voljela ovaj Batiste za brinete, ali i sa njim sam se pozdravila. Ne kažem da ga nekad opet neću kupiti čisto da mi se nađe u onim situacijama zlu ne trebalo kada sam bolesna ili iz nekog drugog razloga ne mogu oprati kosu, ali to je sve. I moram primjetiti da se jako brzo troše, i da s obzirom na cijenu uopšte nisu ekonomični. Živjela voda i pjena! :-)

Farbe sa kosu




Trenutno se ne farbam i nemam pojma koliko će mi ta faza potrajati. Kao klinka sam se farbala već pomenutom crnom kanom ( čisto zlo jer se kod nas ne može kupiti prava crna kana ), pa se onda nekih 5-6 godina nisam farbala, da bih se krajem prošlog ljeta ofarbala u svijetlije smeđe, o čemu sam vam već na blogu detaljno pisala u par postova. Naravno, kako to često biva, malo je reći da sam se pokajala i jedva sam se uspjela vratiti u svoju prirodnu boju koja je tamno smeđa, gotovo prirodno crna. Sad opet mirujem i nadam se da me neće opet neki vrag natjerati na farbanje. Namjera mi je da se ne farbam dok ne počnem sijediti, ali jedno je namjera, a drugo je ludilo u vidu: "Ušla sam u prodavnicu i ta farba je vikala i plakala da je nosim kući i namažem na glavu." :-)


Eto, ovo bi bili proizvodi koje ja ne koristim. Ne znači da nekad neću, ali zasad je situacija ovakva. :-)
Nisam baš u toku ko je već tagovan, a ko ne, ali ja dalje tagujem  Anđeliju-CosmoholicTijanu-Sreća je zdravlje i Teky- The Red Queen.

Pitanje važi i za sve vas koje čitate ovaj post, pišite mi u komentarima šta je to što vi ne koristite i na čemu uspijevate uštediti? :-)

Snow

Desert pauza: Kesten Ledolina

$
0
0



Ako redovno pratite moj blog, sigurna sam da ste već primjetile da redovnu kozmetičku rutinu povremeno razbijem i sa ponekim postom u kojem vam pišem o meni omiljenim slasnim desertima.
Danas je na redu jedan kolač koji mi se jako dopao i ne mogu odoliti sa ovaj recept ne podijelim i sa vama. :-)

U zadnje vrijeme sam totalno navučena na kesten pa sam eksperimentisala sa par različitih recepata, ali svi su se manje-više vrtili oko iste kombinacije: biskvit, kesten krema i šlag, što mi se činilo previše obično i jednostavno. Onda sam shvatila da će pun pogodak biti ako se kesten krema obogati i sa nekim voćem i tako sam došla i do ovog recepta. Možete ga naći na sajtu "Reci peci" ( ovdje ), ali sam ga ja ipak malčice modifikovala i mislim da sam dobila još bolju kombinaciju, barem za moj ukus. :-)



Osnovni sastojci:

Biskvit: 
5 jaja
5 kašika brašna
5 kašika šećera
3 kašike kakao praha
1 dl ulja
2 vanilin šećera
1 prašak za pecivo


Krema od kestena:

500 g kesten pirea ( Ledo-već zaslađen  )
250 g maslaca ili margarina
80 g šećera u prahu
3 kašike ruma


Ganache krema: 


200 g čokolade za kuhanje
400 ml vrhnja za šlag


Šlag prelijev: 

200 ml vrhnja za šlag
rendana čokolada za ukrašavanje kolača


i još...

500 g višanja ( konzervisane ili svježe/smrznute )
* ako koristite svježe ili smrznute, prethodno ih ostavite da malo odstoje i puste sok posute šećerom




Priprema:

1. Za biskvit odvojite bjelanjke od žumanjaka. Žumanjke pjenasto umutite sa šećerom ( obični + vanilin šećer ), a u smjesu potom dodajte i kakao, ulje i prašak za pecivo, te bjelanjke koje ste posebno umutili. Smjesu promješajte i izlijte u nauljen lim za pečenje srednje veličine te je stavite peći na 180 stepeni u prethodno zagrijanu rernu. Zavisno do tipa rerne, za pečenje će biti potrebno oko 15-20 min. Još topao pečeni biskvit prelijte sa sokom koji ostane nakon cijeđenja višanja, ali pripazite da sok ne bude presladak, po potrebi ga razblažite sa vodom.
2. Omekšali maslac ili margarin pjenasto umutite sa šećerom, a potom u smjesu umutite i otopljeni kesten pire. Ja sam koristila obični margarin jer mislim da bi sa maslacem krema mogla biti prerijetka i poprimiti mliječni ukus maslaca. Možete koristiti i posebni margarin za kreme samo pripazite da nema dodanu nikakvu aromu ( slatko vrhnje, vanilija i sl.), kako bi ukus kestena mogao ostati dominantan. Iako Ledov kesten pire u sebi već ima nešto arome ruma, ja sam ipak dodala i 3 čajne kašike pravog ruma. Inače, samo sam jednom u sezoni kestena pokušala da napravim domaći kesten pire i rekla sam sebi: "Nikad više!". Puno muke oko ničega, ovako lijepo kupim gotovi pire i ćao. :-)
3. Na ohlađeni biskvit namažite kesten kremu, a preko kreme ravnomjerno rasporedite višnje
4. Za Ganache kremu zagrijte vrhnje za šlag zajedno sa čokoladom i miješajte sve do ključanja, ali imajte na umu da smjesa ne smije prokuhati i mora biti glatka, ujednačena i bez grudvica. Ako prvi put pravite Ganache, nemojte da vas zbuni jako rijetka smjesa- tako treba, stegnuće se u frižideru.
Kremu odmah nakon skidanja sa šporeta prelijete preko višanja i poravnajte da bude ujednačena i prekrije sve višnje. Stavite u frižider na neka 3 sata kako bi se Ganache krema stegnula.
5. Slatko vrhnje umućeno u šlag premažite preko ohlađenog kolača, a potom ukrasite rendanom čokoladom ( crnom, za kuhanje ili kojom već želite ) i višnjama.
6. Još malo ohladiti , pa onda uživati u harmoniji okusa. :-)





Evo kako je kolačić na kraju ispao :-)






Nadam se da vam se sviđa moj prijedlog za desert. :-)
Lako se pravi, a zaista je vrhunskog i specifičnog ukusa.
Dala sam mu naziv "Kesten Ledolina" jer ne samo što sam koristila gotovi Ledov kesten pire, nego me i ukusom jako podsjeća na nekadašnji Ledov desert Ledolinu koja je bila kombinacija ledene kreme od čokolade i vanilije prelivene sa sosom od višanja, a krajnji ukus joj je bio jako sličan ovom divnom kolaču. Ukus me je baš vratio u rano djetinjstvo kada mi je Ledolina bila najomiljenija poslastica i naziv kolača mi se učinio sasvim logičan. :-)

Kako se vama čini ovaj kolač i da li vas mami na isprobavanje? :-)

Snow

Šamponi protiv opadanja kose: Rigenforte vs. Biokap

$
0
0





Budući da sam u statistici bloga primjetila da je ovo dana porasla čitanost mojih starih postova u kojima sam vam pisala o opadanju kose i nekim dobrim šamponima protiv tog problema, odlučila sam da i današnji post bude posvećen toj tematici. Kako nam se bliži proljeća, sa njim kod velikog broja ljudi počinje sezonsko opadanje kose koje može biti manje ili više izraženo, pa se nadam da bi vam neki od šampona o kojima ću danas pisati možda mogao biti od koristi.

Prije nego što bilo šta kažem o njima, moram napomenuti par stvari u vezi opadanja kose.
Najčešći vid opadanja je upravo već pomenuto sezonsko opadanje kose sa kojim se većina ljudi suočava sa početkom proljećai, ili u jesen. Obično nije alarmantno, i spontano prestaje za najviše 2-3 mjeseca, te se znatno može umanjiti ili čak sasvim zaustaviti uz upotrebu odgovarajućih šampona ili losiona protiv opadanja.

Međutim, ako se opadanje i dalje nastavi, sva je vjerovatnoća da postoji neki zdravstveni problem koji ga izaziva. To može biti anemija, često praćena i nedostatkom vitamina D i B grupe, zatim poremećaj u radu štitne žlijezde, kao i disbalans polnih hormona ( sindrom policističnih jajanika, u toku pijenja, ili nakon prestanka uzimanje oralnih kontraceptiva itd. ), a ne zaboravimo ni intenzivan stres koji takođe itekako može uticati na opadanje kose, jer i on crpi rezerve vitamina, a utiče i na poremećaj hormona.
U tom slučaju je neophodno posjetiti dermatologa i uraditi sve potrebne biohemijske analize krvi, jer bez pravilne medicinske terapije problema koji utiče na opadanje kose, nijedan šampon sam za sebe neće biti kod koristi.

Ja vam danas pišem o dva veoma hvaljena i dobra šampona za koje mislim da bi vam mogli pomoći ukoliko se borite sa ovim bezazlenijim sezonskim opadanjem, dok bi u slučaju nekog ozbiljnijeg opadanja uz odgovarajuću terapiju mogli biti dobro pomoćno sredstvo.
Napisaću vam svoja iskustva sa njima, i koji je po meni pobjednik ovog malog duela šampona. Barem kada je u pitanju moj tip kose. :-)

Rigenforte šampon za jačanje i protiv opadanja kose


Rigenforte je šampon italijanske firme ESI koja se bavi proizvodnjom fitoterapijskih proizvoda, kao i dijetetskih i nutricionistickih suplemenata. Ne znam kakva je situacija u okolnim zemljama, ali u BiH se ovaj brend može naći samo u apotekama i za sada nije dostupan po drogerijama.
Proizvodi iz ove linije su u jednom momentu postali veoma hvaljeni, i to prije svega zahvaljujući nekim silnim reklamama koje su iskakale iz svih mogućih novina, dosta se o njima pisalo i na kozmetičkim forumima i blogovima, a primjetila sam i da ih naši dermatolozi propisuju što je vjerovatno neki doktorsko-farmaceutski deal. :-)

Ja sam ga kupila baš u periodu kad mi je kosa puno opadala zbog anemije tako da je malo reći da sam se "linjala".
Naravno, krenula sam prije svega da sređujem taj problem, a usput sam eto, kupila i ovaj šampon.
Inače, na mom blogu možete primjetiti dosta recenzija šampona protiv opadanja kose, a to je zato što kosu i kad mi opada i ne opada, perem šamponima ovog tipa jer su blaži i kvalitetnijeg sastava što mi je veoma bitno jer je često perem usljed bržeg mašćenja.


Ovaj šampon dolazi u prozirnoj teget plavoj plastičnoj bočici, sa klik-klak zatvaračem. Upakovan je i u kutiju u kojoj dolazi papir sa nekim silnim "esejem" koji me je podsjetio na one što dolaze uz ljekove, pa eto malo i zbog toga odaje ozbiljniji utisak.
Srednje je guste konzistencije, providan, solidno pjeni, i ugodno miriše na mentol i lavandu.

Djelotvorni sastojci:

- Biotinax, posebno patetentirana hranljiva formula koja je kombinacija biotina, metionina i cisteina.
Diamine pyrimidine i pantenol njeguju kosu
- kofein, stimuliše krvnu mikrocirkulaciju čime pomaže dopiranju kiseonika do folikula dlake
- arganovo ulje, hidratizira kosu i čini je mekom i lakšom za češljanje

Namijenjen je prije svega tankoj, osjetljivoj, kao i oštećenoj i farbanoj kosi, ali i svim drugim tipovima kose koja ima problem sa opadanjem.


Rigenforte ne sadrži štetne tenzide u vidu sulfata SLS i SLES, kao ni boje, silikone niti parabene.

Inače, ova ESI linija osim šampona sadrži i vitaminske tablete za kosu, koncentrovane ampule protiv opadanja, losion protiv opadanja  i revitalizirajući balzam za kosu ( klik ). Svi dodatni proizvodi su dostupni i u našim apotekama, po relativno pristupačnim cjenama. ( pod pristupačno mislim jeftinije od farmacijskih brendova poput Vichy, Ducray i sl. )

Količina: 200 ml
Cijena: oko 12 KM ( oko 6 evra )



Sastav: 



Moj utisak o ovom šamponu je veoma podijeljen jer mi se sa jedne strane dopao, a sa druge ne.
Iako šampon obećava volumen kose, ja ga baš i nisam primjetila, čak naprotiv, i vjerujem da je to do arganovog ulja kojeg sadrži. Stoga mislim da bi ovaj šampon bio puno bolji za normalnu, kao i suhu i oštećenu kosa koja se suočava sa opadanjem. Moja kosa se veoma brzo masti, i ovaj šampon mi nimalo nije pomagao u tom problemu. S druge strane, iako u početku nisam imala taj utisak, vremenom mi se ipak učinilo da od njega kosa manje opada, iako je puno vjerovatnije da je moj problem riješen zahvaljujući popravljanju krvne slike i tabletama biotina koje već dugo pijem. Sviđa mi se i njegov ugodan miris, blago hlađenje tjemena usljed mentola i to što sam zbilja osjećala da mi godi koži glave. Isto tako, duplo je jeftiniji od nekih drugih šampona protiv opadanja koje sam kupovala, tako da mu i to ide u prilog. Iako mi se ovaj šampon isprva nije sviđao, nakon dužeg testiranja sam stekla pozitivnije mišljenje o njemu, pa ga možda opet nekad kupim.

Ocjena: 3.8



Biokap šampon protiv opadanja kose



Biokapšampon je proizvod italijanske firme Bios Line koja ima sličan program proizvoda kao i ESI- proizvode fitoterapijske medikamente i kozmetiku, kao i određeni program iz oblasti nutricionizma i suplemenata. Takođe se za sada mogu naći samo u apotekama. Biokap linija im je poznata prije svega po njihovim čuvenim šamponima i regeneratorima, ali i farbama za kosu bez štetnih hemikalija, koje su toliko blage da se preporučuju čak i trudnicama i pacijentima tokom i nakon hemoterapija.


Ovaj šampon dolazi u jednostavnoj tamno zelenoj plastičnoj bočici sa klasičnim čepom na podizanje.
I uz njega dolazi kartonska kutija, ali nešto manje dodatnog papirnatog "eseja" u vidu hvalospjeva proizvođača. :-)
Gusto-želatinozne je konzistencije, prozirno žućkaaste boje, jako dobro pjeni i ima veoma ugodan biljno mentolasti miris.

Osnovni aktivni sastojci:

- ekstrakt testeraste palme, sjeme bundeve i koprive djeluju kao DHT blokatori testosterona koji se i kod žena i muškaraca smatra glavnim uzročnikom hormonskog opadanja kose
- olax dissitiflora, afrička biljka koja ima važnu ulogu za jačanje folikula dlake jer poboljšava mikrocirkulaciju i apsorpiju hranljivih materija
- eterična organska ulja ruzmarina i čajevca, ekstrakt crvenog vina, kao i mentol i ekstrakt paprike  poboljšavaju jačanje korjena kose i cirkulacije kože glave
- ekstrakti sljeza, hmelja, hajdučke trave i biljke China stimulišu rast nove kose

Mislim da vam je već iz ove kombinacije sastojka jasno koliko je ovaj šampon jedan odličan miks najboljeg iz prirode.




Ni ovaj šampon ne sadrži silikone, parabene, SLS, PEG Free je ( ne sadrži štetni polyethylene glycol i njegove derivate ), dermatološki je testiran, ali je cruelty free, što znači da se Bios Line proizvodi ne testiraju na životinjama.

Biokap kolekcija protiv opadanja kose takođe sadrži prateće proizvode u vidu vitaminskih tableta, ampula i losiona ( klik ), ali njih nažalost nisam viđala po našim apotekama.

Količina: 200 ml
Cijena: 22 KM ( oko 11 evra )


Sastav: 



Ovdje možete vidjeti i da je sastav Biokap šampona odličan, uz sve aktivne sastojke u vrhu liste, što ukazuje na njihovu veliku koncentraciju.

Korištenjem ovog šampona sam zaista primjetila ono najbitnije, a to je smanjenje opadanja kose jer u periodu njegovog korištenja nisam uzimala nikakve suplemente za anemiju. Jedino što sam uz šampon koristila su bile tablete biotina. Davao mi je lijep volumen kosi i nije ju ubrzano mastio, niti otežavao. Sviđa mi se i njegov ugodan biljni miris, kao i blagi efekt hlađenja i pojačanja cirkulacije kože glave. Veoma je blag i nije mi iritirao tjeme čak ni uz jako često pranje, a dobro čuva i farbu  jer sam se u periodu dok sam ga koristila još uvijek farbala.
Sve u svemu, meni se za moj tip kose više dopao od Rigenforte šampona, jedina mana mu je što je duplo skuplji od njega, mada je gust i ne troši se brzo. Najvišu ocjenu ne dobija samo zbog cijene i jer uvijek volim ostaviti prazan prostor za neki šampon koji će me baš posebno oduševiti. :-)

Ocjena: 4.5 

Sve u svemu, pobjednik ovog malog duela bi za mene bio Biokapov šampon koji mom tipu kose ipak više odgovara od prethodnog.


Imate li vi povremeno problema sa opadanjem ili mašćenjem kose i da li ste možda već probale neki od šampona o kojima sam vam danas pisala?

Snow

Daniel Wellington satovi- Classic St Andrews Lady

$
0
0





Danas je na redu nešto drugačiji post nego što ste to obično od mene navikle, umjesto o make up-u, pišem vam malo o jednom modnom detalju i ujedno dajem prijedlog prazničnog poklona za vama drage osobe. :-)
Zvijezda ovog posta je Daniel Wellington sat modela Classic St Andrews Lady.


Sigurna sam da ste ako imalo pratite modu, ali i blogove, već mogle čuti za ovaj brend budući da su i kod nas u zadnje vrijeme postali jako popularni.

Priča iza Daniel Wellington  satova je sledeća...

Putujući svijetom Filip Tysander, osnivač brenda je upoznao jednog zanimljivog britanskog gospodina. Fascinirao ga je njegov gospodski, ali istovremeno opušten i nepretencioznan stil. Imao je besprijekoran ukus, a na ruci je nosio Rolex sa prugastim platnenim remenom kakve nazivamo NATO strap. Ne morate puno razmišljati kako se on zvao- Daniel Wellington, naravno. :-)

Snažno prijateljstvo koje se stvorilo između njih dvojice je rezultiralo pokretanjem vlastite linije satova inspirisanih ne samo velikim životnim pričama Daniela Wellingtona nego i njegovim klasičnim i bezvremenskim modnim stilom.

U svijetu je veoma popularan preppy stil koji obuhvata fine košulje, džempere, hlače, i uopšte sav taj način oblačenja specifičan za američke studente prestižnih univerziteta Ivy lige i imućne koji svoja ljeta provode u vilama Hamptonsa i sl. destinacija uz polo, jedrenje i ostale gospodske sportove. U svijetu mode i odjeće ga zastupaju čuveni Ralph Lauren, Donney & Bourke, Lacoste itd. međutim u svijetu satova se osjećao prazan prostor kada je taj stil u pitanju. Daniel Wellington tim je strijemio upravo popunjavanju te praznine i danas je njihov cilj da kada pomislimo na osobu obučenu u tom stilu, da automatski zamislimo i nekoga sa njihovim satom.


Ove satove odlikuju jednostavne i klasične linije, tanko i elegantno kućište, a možemo birati između remena sa popularnom NATO šarom u više kombinacija boja, ili između klasičnog kožnog remena u crnoj, tamno smeđoj ili toploj, konjak smeđoj boji kakvu sam i ja odabrala. Svo DW remenje je međusobno izmijenjivo, tj. možemo već po raspoloženju birati da li ćemo uz naš sat nositi kožni, ili platneni NATO remen.
Takođe je bitno napomenuti da je kućište dostupno u boji ružičastog zlata, ali i srebrnoj boji, postoje u verziji sa brojčanicima koji pokazuju punu minutažu, ali i onima kod kojih na svakih pet minuta dolazi po jedan Swarovski kristal. Možete ih naći u dvije veličine, sa dijametrom od 36 mm ili 26 mm. U oba slučaja im je debljina 6 mm.
Naravno, govorim o ženskim modelima, muški su nešto veći, ali prepuštam vam da o njima više pogledate na DW sajtu u odjeljku za muške satove. ( ovdje )


Moram priznati da sam se isprva dvoumila koji model da odaberem, tj. sa kakvim remenom, kožnim ili platnenim. Ipak, budući da je trenutno zima, i da nosim dosta kožnih stvari u ovoj boji, odabrala sam i remen konjak smeđe boje koji se izvrsno slaže uz kućište u boji ružičastog zlata. Model Classic St Andrews je sa jednostavnim zlaćanim brojčanikom koji precizno pokazuje svaku minutu i zaista je jedan lijep primjer klasične, bezvremenske elegancije sa kojom se ne može omanuti.


Pozitivno sam iznenađena kvalitetom i samom izradom sata, kao i elegantnom kutijom od eko kože u kojoj je došao. Inače, sat mi je isporučen iz Švedske i stigao mi je za svega 3-4 dana brzom UPS poštom što je svakako veoma pohvalno.
Veličina remena mu je idealna premda sam se malo i bojala da mi ne bude preširok, budući da imam jako uzak zglob i uopšte usku šaku. Sad čak mislim da je pogodniji za nas za užim zglobom jer se tako ljepše kopča. :-)
Mislim da na slici dovoljno jasno vidite koliko ima rupica i da li bi i vama mogao odgovarati s obzirom da je ovo univerzalna veličina remena.


Cijena ovog modela sa kožnim remenom i kućištem dijametra 36 mm je 199 $ dok se modeli sa manjim kućištem i platnenim NATO remenom mogu naći već za 135 $.
Takođe možete poručiti i izmijenjive remene i oni se kreću od 29-65 $ zavisno koju širinu i materijal birate.
Ukoliko razmišljate o narudžbi možete ostvariti popust od 15 % korištenjem mog koda "holiday_snow81s"koji možete iskoristiti do 15.01.2015.





Ja sam prezadovoljna ovim satom i zaista vam ga mogu preporučiti ukoliko vam se sviđa ovakav dizajn.

Za ljeto sam takođe već našla svoje favorite- modele Classic Canterbury Lady u predivnoj teget plavo-bijelo-crvenoj šari idealnoj uz mornarske kombinacije i Classic Southampton Lady sa kombinacijom teget, bijele i ružičaste boje. Zaista ne znam koji mi se više sviđa, ali mislim da bih prednost ipak dala prvom jer imam mnogo ljetne odjeće u mornarskom stilu. :-)

Izvor

Izvor

Da li vam se dopada sat koji sam odabrala i uopšte, kako vam se čine Daniel Wellington satovi?

Jeste li već čule za ovaj brend? :-)

Snow

*PR uzorak 

Prazno #9

$
0
0



Evo ga jedan post koji odavno nije bio na blogu- šta se to kod mene trošilo u zadnje vrijeme. Neki od ovih proizvoda su potrošeni u zadnja dva mjeseca, a neki mi se u kupatilu vuku već mjesecima i konačno sam im ugledala dno. Pa da vidimo šta se našlo u mojoj kozmetičkoj kantici za smeće. :-)

Na prvoj slici su:

Balea krema za tijelo sa shea maslacem i uljem argana za suhu kožu- ovo mi je već druga ili treća potrošena i zaista je super. Brzo se upija, odlično hidrira, a pri tome i lijepo miriše. Proizvod sa možda i najboljim omjerom cijene, kvalitete i količine koji se može naći u našim drogerijama ( oko 5 KM za 500 ml )
Kräuterhof gel protiv celulita- odlična stvar koja zaista pomaže u eliminaciji celulitne napasti, ali zato na koži prži, žari i čini da skakućete po kući kao da ste nagazili na morskog ježa. Uprkos tome, opet ću ga kupiti- sve za ljepotu, kad mogu da se mučim depilacijom, i čupanjem dlaka, ovo je mačji kašalj. :-) ( recenzija )
Avon Anew Nutri Advance krema za lice, laganija verzija- još je nisam recenzirala, u moru mojih silnih Avon proizvoda jednostavno nije došla na red da vas ne bih previše spamovala sa tim brendom, ali pisaću valjda nekad i o njoj. U pitanju je jedna sasvim solidna dnevna krema koja dobro hidrira i predstavlja super podlogu za makeup.
Cydonia Anti Acne krema- zapravo je u pitanju neka gusta bijela pasta koju ja baš i ne bih nazvala kremom, ali ok, neka im bude. :-) Sadrži cink i ulje čajevca i obično namackana sa njom prenoćim kad me uhvati moja ružna navika kopanja po licu. Ne vjerujem da bi pomogla nekome ko ima akne, ali za sporadične bubuljice je sasvim ok i fino umiri kožu.
Alverde okoloočni serum sa goji bobicama- odlična stvarčica koju ću sigurno opet nekad kupiti. Recenziju ovog proizvoda pročitajte ovdje.
Weleda Citrus zdravi dezodorans bez Al- solidan ako ni vi nemate većih problema sa znojenjem, ovaj sam dobila za recenziranje, ali ga sama ne bih kupila, mislim da ipak ima i boljih i jeftinijih. ( recenzija )
Weleda Granatapfel noćna krema protiv bora- odlična, ovo mi je već druga potrošena, imate moje preporuke ako ova krema odgovara i vašem tipu kože. O njoj detaljnije ovdje.
Ricinusovo ulje- odlična stvar za rast kose i trepavica- ja ga koristim ili u vidu prirodnih maski, ili češće, samo utrljam u korjen kose i držim neka 2-3 sata prije pranja.
Mixa krema za ruke- namijenjena je suhoj i jako suhoj koži ruku i zaista je odlična, a pri tome i divno miriše.


Balea suhi šampon (klik) i Balea gel za brijanje (klik) su proizvodi koji su mi bili sasvim ok, dobila sam ih na recenziranje, ali ja inače baš i ne kupujem i ne trošim ovu vrstu proizvoda o čemu sam nedavno pisala i u postu "Kozmetički proizvodi koje ne koristim".  Ipak, moram reći da svakako imaju moju preporuku ako vi trebate nešto ovog tipa.
Balea Wellnes dezodorirajući sprej za stopala i obuću- zgodan proizvod koji super osvježavajuće miriše i godi stopalima i nosevima ljudi oko vas. :-)
Alpecin Coffein losion- služi protiv opadanja kose, a meni je odličan za volumen kao i protiv mašćenja kose i za umirenje kože tjemena.
Pantenol rastvor- njega sam kupila nadajući se da će mi se od njega manje mastiti kosa ako ga uspem u šampon, ali avaj, bilo je još gore. Ne znam šta se dešava, nekad mi je godio, ali više očito ne. :-/
Balea body butter kakao- ovo mini pakovanje mi se po kući vuče sto godina, na kraju sam njime mazala samo stopala jer je promijenio miris, ali konačno mu je odzvonilo.
Ebelin aceton bez acetona sa mirisom kokosa- ništa posebno, ali služi svrsi, u zgodnom je mini pakovanju i lijepo miriše pa ga ipak često kupim.


Garnier BB krema za normalnu kožu u nijansi medium- nekad davno sam je recenzirala (ovdje ), a iako sam u međuvremenu probala i bolje, ova mi je ipak i dalje sasvim ok.  Ovo mi je druga potrošena i moguće da ću je opet kupiti na ljeto jer volim laganije prekrivanje i dewy izgled koji daje.
Avon Luxe tečni puder u nijansi Beige Linen- moj omiljeni Avon puder, stvarno ga obožavam i mislim da je po kvaliteti barem jedno tri stepenika iznad svih ostalih Avon pudera. ( recenzija )
Bourjois Healthy Mix, nijansa 55- još jedan od meni omiljenih tečnih pudera, po završnom efektu prilično sličan ovom Avonovom Luxe puderu, ali ipak nešto laganiji. Iako sam ranije zimi koristila nijansu 53, ove zime sam super prošla i sa 55-icom jer mi se čini da je možda ipak nešto svijetlija i neutralnija za razliku od nekadašnjih HM pudera u starom plastičnom pakovanju. Jeste mi bio malo tamniji, ali se to jedva primjećivalo kad se fino izblenda, plus volim da u licu ipak imam nešto boje, a ne da sam blijeda kao Kasper. :-) ( recenzija )
Golden Rose Terracotta rumenilo u nijansi 07- obožavam ga, i ovo mi je već drugo potrošeno, a inače mogu trajati "sto godina". Moram kupiti novo, ali sam nedavno kod blogokolegice Nine-Unlimited Beauty pročitala da je sad izgleda svijetlije i više nalik highlighteru nego rumenilu što pod hitno moram provjeriti. Nadam se da mu u međuvremenu nisu izmijenili nijansu, jer je ova koju sam ja potrošila bila p r e d i v n a. :-)
Balea balzam za usne za mirisom badema- miris super, a njega nikakva, što je inače već klasika za većinu njihovih balzama za usne. Pošto nije mnogo sjajno, potrošila sam ga za smirivanje obrva. :-)


Aura Nail Beauty lak za nokte, br. 208 Deep Wine- odličan, fina boja, super mazanje i postojanost. ( recenzija )
Aura Professional lak za nokte, br. 48 Pinking of You- sve što sam rekla za prethodni lak, važi i za ovaj. ( recenzija )
Rapsodi lak za nokte br. 337- fina boja koju sam često mazala,  ali lak kao lak je totalni krš zato što se zgusnuo dok sam rekla keks.
Eveline 8 u 1 tretmanski lak za jačanje noktiju- odličan, divan, predivan, recenziran i maksimalno nahvaljen ovdje.
Golden Rose Silky Touch kameni puder u nijansi 07- efektom na licu divan, mat svilenkast, ali je za mene bio totalno zlo jer sam se jedva riješila komedona koje mi je stvorio. Zapravo, ne koristim ga već mjesecima, slučajno sam ga našla u ladici i prije bacanja odlučila uslikati i upozoriti vas da ga ni slučajno ne kupujete. Ja nažalost jesam jer je bio veoma hvaljen, i mislim da je od onih proizvoda koji umiju veoma zavarati jer se isprva čini super dok ne krenu reakcije na licu.
Golden Rose Ultra Rich Color ruž za usne, br. 42- predivan, kvalitetan i jako hidratantan ruž, i iako sam ga baš dugo imala, uspjela sam ga potrošiti do dna što je za mene rijetkost. ( recenzija )
Farmasi True Color ruž za usne, br. 20.- ovdje moram pomenuti da je ovo Farmasi ruž u starom pakovanju pa nisam sigurna da li je ova boja uopšte ista kao kod novog u broju 20. Meni se već mjesec dana nakon kupovine pokvario i počeo smrditi na užeglo iako mu je rok bio ok. Imam ga već neke dvije godine i jedini razlog što sam ga čuvala je to što mi se sviđala ova nude nijansa, pa sam ga ostavila za poređenje. Da li uopšte i da pominjem da ga nikad nisam ni sa kojim drugim uporedila i da ga konačno bacam da stanem u kraj svom pretvaranju u hrčka sakupljača bespotrebnih stvari. :-)

Toliko od mene u ovom izdanju posta o potrošenim proizvodima.
Sad mislim da mirne duše mogu otići i kupiti nešto novo. Čisto da popunim prazna mjesta. :-)

Jeste vi probale nešto od ovih stvari koje sam ja potrošila i kakvi su vaši utisci o njima?

Snow

Avon Planet SPA Moroccan Romance set proizvoda

$
0
0




Nedelja je pravo vrijeme da sebi priuštite dan za odmor i njegovanje, a ja vam danas pišem o tri proizvoda sa kojima zaista možete da doživite pravi mali kućni SPA užitak. U tome će vam pomoći nova Avon Planet SPA linija pod imenom Moroccan Romance. Ova linija će vas razmaziti sa njegujućim svojstvima ružinog ulja i marokanske rasul gline, a kakvi su moji utisci o proizvodima koji je čine, pročitajte u redovima koji slijede. :-)

U pitanju je set u kojem se nalaze:
- balansirajuća maska za lice sa uljem ruže i rasul glinom
- hidratantni sprej za lice sa ružinom vodicom
- umirujuće ulje za kupanje i tijelo sa uljem ruže


Set je upakovan u lijepu kartonsku kutiju ružičasto-pink boje i s obzirom da nam se bliži 8. Mart mislim da bi mogao biti i veoma dobra ideja za poklon nekoj nama dragoj ženskoj osobi.


Moram reći da mi je Planet SPA linija jedna od najdražih iz Avona jer u njoj uvijek imaju zaista odlične kolekcije, bilo da se radi o proizvodima za njegu lica ili tijela. Ne znam više ni koliko puta sam naručivala masku za lice ili puter za tijelo sa mineralima iz Mrtvog mora, a odnedavno sam se zaljubila i u kolekciju Amazonian Treasures sa acai bobicama o kojoj ću vam takođe uskoro pisati.
Stoga je sasvim razumljivo da sam se veoma obradovala i isprobavanju ove nove linije na bazi marokanske ruže i gline i odmah vam mogu reći da mi ni ona nije razočarala.




Balansirajuća maska za lice sa uljem ruže i rasul glinom



Kao što joj već i ime kaže radi se o maski koja ima zadak da uspostavi ravnotežu i dugotrajnu kontrolu u lučenju sebuma dok istovremeno dubinski čisti i sužava pore i održava prirodnu hidrataciju kože.


Pakovanje joj je veoma privlačno i ženstveno sa ovom kombinacijom ružičaste i zlatno-bež boje, a praktična joj je i tuba na klik-klak zatvarač sa pozamašnom količinom proizvoda koji može dosta dugo potrajati.
Maska je svijetlije biserno-bež boje i srednje guste konzistencije. Miriše na ruže, ali nekako kremasto i blago puderasto, tako da se miris svidio čak i meni koja inače i nisam ljubitelj te mirisne note. Lako se nanosi, a malo me je iznenadio način njene upotrebe koji je prilično drugačiji nego što sam ja to obično navikla. Koristi se tako što se samo umasira na mokro lice i potom ispere, a vjerujem da je većina vas baš kao i ja navikla na one maske koje se barem neko vrijeme drže na koži.
Kako je čovjek biće navike, moram priznati da sam ja ovu masku na licu ipak držala nekih 15-20 minuta kao i većinu drugih i tek onda ispirala. Nisam imala nikakvu lošu reakciju, štaviše, tako sam puno bolje primjećivala njeno pozitivno dejstvo, pa vam ja ipak savjetujem da batalite to što piše na pakovanju i da je na licu držite barem 10 minuta, naravno, ako nemate veoma osjetljivu kožu, u kom slučaju bih vam preporučila da se ipak držite načina upotrebe koji je naznačen na pakovanju.



Količina: 75 ml

Sastav:


Nakon upotrebe ove maske osjećam da mi je koža zaista dubinski čista,a pore skoro nevidljive slično kao i od Avonove Planet SPA maske sa mineralima Mrtvog mora. Pri tome nimalo ne zateže kožu i mislim da bih nakon nje mogla proći čak i bez mazanja kreme za lice. Pri tome imajte u vidu da imam normalan tip kože, suhoj bi naravno nakon maske ipak trebala i neka dodatna hidratacija.

Umirujuće ulje za kupanje i tjelo sa uljem ruže



Ovdje se radi o jednom proizvodu koji bi mogao biti pogodan i za suhu i jako suhu kožu budući da je riječ o ulju. Možemo ga koristiti na dva načina: kao dodatak kupki bilo da ga koristimo u kadi ili kao dodatak vodi za pedikir stopala, a možemo ga koristiti i za mazanje tijela.


Ovo ulje dolazi u relativno manjoj plastičnoj bočici prozirno ružičaste boje, dok je samo ulje žućkasto i tipične rijetke uljane konzistencije. Prilično intenzivno miriše na ruže, ali jednako kremasto i lijepo kao i maska za lice, a miris će se i dosta dugo zadržati na koži i odjeći, što može biti i prednost i mana, zavisno od toga da li vam se dopadaju ovakve mirisne note. Ja zaista ne volim onaj baš čisti, pomalo zagušujuće sladak miris same ruže, ali ovaj mi je ok jer u njemu osjetim i neke druge mirisne primjese. Ako ga dodate vodi za kupanje neće se desiti uobičajena situacija gdje se ulje odvaja od vode i pliva na površni nego se nekako rastopi i postane blago bjeličasto. Kada se koristi na koži, brzo se upija i nećete imati ružni osjećaj težine kakav se često dešava nakon upotrebe nekih ulja. Da biste još više ubrzale upijanje predlažem korištenje nakon tuširanja na mokroj ili vlažnoj koži.
Moj utisak o efektu ovog ulja je veoma pozitivan, koža je nakon njega zaista baršunasto meka i veoma mirisna, tako da bih veoma rado isprobala i još neko od ovih Avonovih ulja za kupanje i tijelo.

Količina: 150 ml

Sastav: 


Rađeno je na bazi susamovog ulja koje je poznato po svojim hidratantim svojstvima, bogato je antioksidansima, a odlično je za masažu jer oslobađa od stresa i napetosti, sprečava nesanicu i zamor tako da se naročito preporučuje prije spavanja. U sastavu ima i ekstrakt cvijeta ruže, suncokretovo i ružino ulje, kao i vitamin E. Nažalost, sadrži i neke ne baš dobre sastojke. Na prvom mjestu je tu isopropyl myristate koji je jako komedogen sastojak, pa ako patite od akni ili bubuljica na dekolteu ili leđima, na ovo ulje odmah možete zaboraviti. Osim toga sadrži i mineralno ulje koje je naftni derivat, kao i BHT ( butylated hydroxytoluene ) konzervans koji se  zadnje vrijeme smatra prilično štetnim.
Sve u svemu, ovo je sastav koji je sa jedne strane ok, ali sa druge i ne baš tako dobar, a na vama je da odlučite u skladu sa svojim uvjerenjima i potrebama kože.

Hidratantni sprej za lice sa ružinom vodicom



Ovdje se radi o jednom spreju koji ima sličnu funkciju kao i termalne vode za osvježavanje lica. Istina, sastav ovog spreja nije jednako umirujući kao kod tih sprejeva, ali može se koristiti kao sasvim ok rješenje za osvježavanje i hidrataciju lica.
Realno, nije nešto bez čega se ne može, ali je jako zgodan naročito na poslu u prostorijama sa zagrijanim i zagušljivim vazduhom koji veoma isušuje kožu, a naročito u ljetnim mjesecima kada baš dobro dođe i da koži vratimo vlažnost, a i da malo osvježimo šminku.


Dolazi u ružičastoj plastičnoj bočici sa raspršivačem, a sama tečnost je prozirna.
Ugodno miriše na ruže, ali se na licu miris ne zadržava, što je po meni i dobro, jer za razliku od kozmetike za tijelo, u proizvodima za lice ne volim da mi miris dugo ostaje na koži.
Ja ga obično koristim dok sam u kući i bez šminke, sad mi je kao nova igračka bio prilično zanimljiv pa sam ga čak i često koristila, i obično bih se sjetila da ga špricnem dok leškarim i gledam neki film. :-)
Istina, nisam posvjedočila nekom naročito pozitivnom efektu ovog proizvoda, ipak je ovo manje-više jedna skoro pa obična osvježavajuća vodica sa ružinom vodom na zadnjem mjestu u sastavu, ali je meni uprkos tome baš nekako simpatična i fensi šmensi. :-)


Količina: 150 ml

Sastav: 




Nisam sigurna da li će se ovi proizvodi kasnije moći kupiti i zasebno, ali za sada su dostupni samo u ovom setu koji ćete u aktuelnoj brošuri platiti 19.90 KM, dok mu je regularna cijena 35 KM.

Na kraju bih samo sumirala da je ovo jedan sasvim solidan kozmetički set u kojem bih po kvaliteti i učinku prije svega izdvojila masku za lice, dok ostali proizvodi imaju i svoje prednosti, ali i neke mane.

Da li ste i vi možda već probale ovaj set i koji su vaši omiljeni Avon Planet SPA proizvodi?

Snow

*PR uzorak

Aura Shine Excess ruževi za usne ( SVE NIJANSE )

$
0
0



Kozmetička kuća Aura je opet uspjela da nas obraduje sa još jednom novom linijom ruževa za usne pod nazivom Shine Excess. Za razliku od njihovih prethodnika sa mat finišem Absolute Matte i Final Matte, novu liniju ruževa krasi lagana i kremasta formulacija. Kod nas u BiH još uvijek nisu u prodaji, očekuju se za nekih mjesec dana, ali kako su se u Srbiji pojavili krajem februara, ja sam se na molbu mojih čitateljki ipak požurila i potrudila da svima vama što prije predstavim recenziju ovih ruževa. :-)

Nažalost, što zbog mojih privatnih obaveza, što zbog loših vremenskih uslova koji baš i ne idu na ruku lijepim i kvalitetnim fotografijama, u ovom postu ću vam najprije predstaviti samo detaljne svočeve svih nijansi ruževa. Kako oni izgledaju i na usnama ćete vidjeti u ovom istom postu već za koji dan kada ću ga editovati sa novim fotografijama, o čemu ćete naravno kao i uvijek biti obavještene putem Facebook stranice bloga. U svakom slučaju, danas su tu svočevi da vam pomognu pri odabiru budući da sve znamo koliko su neonska svjetla u drogerijama često zbunjujuća i koliko mijenjaju stvarni utisak o nijansama.

Aura Shine Excess dolaze u čak 20 predivnih nijansi koje definitivno mogu zadovoljiti sve ukuse. Tu su neutralne, ružičaste, pink, koralne, crvene ali i jedna opasno vamp ljubičasta nijansa u koju sam se ja odmah već na prvi pogled zaljubila, ali vjerujem da će i svaka od vas moći naći svog favorita. :-)
Većina ovih ruževa je kremastog finiša, ali neke nijanse imaju i manje ili više frost završnicu.

Prije nego što vam ih detaljno pokažem i kažem svoje utiske o njima, evo najprije i koja riječ o pakovanju i ostalim generalijama.



Pakovanje im je identično onom od Final Matte ruževa, s tim da su Shine Excess u pakovanju od sjajne crne plastike, dok su njihovi prethodnici u ambalaži mat izgleda, tako da i jedni i drugi njome slijede finiš koji ostavljaju što je jako lijep i profesionalan detalj. Ujedno, pakovanje je čvrsto i kvalitetno i poklopac mu se zatvara uz jasan"klik".


Na poleđini svakog ruža se nalazi naljepnica u njegovoj boji, a nijanse su im označene i brojevima i posebnim nazivom, što mi je uvijek super detalj, jer mislim da danas svaki brend koji drži do sebe ima ruževe sa posebnim nazivima. Brojevi jednostavno nisu dovoljni i izgledaju previše generički, što očito znaju i u Auri. Još jedan plus dobijaju i za zaštitu svojih ruževa od prstiju raznih radoznalica u drogerijama koje obožavaju da otvaraju i ruževe koji nisu testeri. Oblijepljeni su naljepnicom, tako da bi se ipak morale malo pomučiti da ih otvore, i iskreno se nadam da ih to može koliko-toliko spriječiti jer mi ništa nije iritantnije od tih nekulturnih osoba koje upropaštavaju kozmetiku koju bi nekog drugi pošteno kupio.

Količina: 4.5 g
Cijena: 499 dinara 


A sada....
Pogledajte sve ove predivne nijanse :-) <3





Ono što mogu reći o samim karakteristikama ovih ruževa je i više nego pozitivno. Iako cijenim dobar, trajan i veoma pigmentovan ruž za usne, ono što ja ipak najviše preferiram i nosim u svakodnevnim prilikama su upravo ovakvi hidratantni ruževi laganije formule.
Međutim, kada sam tek čula za njih moram priznati da sam očekivala nešto slabiju pigmentaciju, ali su me i u tom pogledu oduševili. Naravno, neki od njih kao što ćete uostalom već vidjeti i na svočevima, su više pigmentovani, neki manje, nemaju svi ni isti finiš, ali je moje krajnje iskustvo sa njima zaista veoma dobro i ako pokušam izvući neki prosjek, mogu reći da su srednje pigmentacije. Ugodni su na usnama, nimalo ih ne isušuju, za ovaj tip ruževa su odlično pigmentovani, a čak im je i trajnost sasvim solidna, otprilike neka 3-4 sata, pa i više, zavisno od nijanse.
Krasi ih i jako lijep i blag vanilasti miris, naravno ako kao ja i vi volite ovakve mirisne note. Inače mirišu isto kao i Final Matte ruževi.

Kao i obično, i u ovoj recenziji sam sve nijanse podijelila prema njihovoj tonskoj sličnosti, tako da ćete ove ljepotane vidjeti u 6 grupa sa slikama samih ruževa, kao i svočeva na ruci. Sve slike sam slikala na dnevnom, realnom svijetlu, ali i sa blicem, kako biste bolje mogle vidjeti sve odsjaje i finiše. Naravno, kao što sam vam već napisala, za koji dan ću pored svake grupe dodati i slike svih ovih ruževa u prikazu na usnama.

Nude nijanse bež, ružičastog i kajsijastog podtona

755 Shooting Star
754 Look at the Stars
753 Time to Sparkle
764 Precious Nude



755- Sve ljubiteljke korektora preko usana mogu odahnuti i prestati to raditi. Sada je tu ovaj ruž koji će vam pružiti isti efekat, ali bez isušivanja. Nije jedan od mojih favorita jer mene takve boje "izapiraju" i nimalo mi ne stoje, ali za one koji vole ovakve boje ili imaju svijetliji ten bi mogao biti sasvim ok. Ipak, moram priznati da ga baš i ne krasi jednako dobra pigmentacija koju imaju neke druge nijanse ovih ruževa, mada se na mojoj ruci slabo vidi i jer mi se skoro sasvim stopio sa bojom podlaktice. Ima jedva vidljiv frost finiš i sasvim je neutralno bež.
754- Meni omiljeni nudać iz ove grupe jer je ružičastog podtona koji mi puno bolje stoji od tipičnih bež nude ruževa. Laganog je frost finiša, ali nemojte da vas to odbije jer je on na usnama puno manje vidljiv.
753- Ovo je ruž nešto tamnije bež nude nijanse i frost finiša. Ne mogu reći da me je baš oduševio bojom, ali je kvalitetan i pigmentovan i sigurna sam da biste njime bile zadovoljne ako volite ovakve nijanse.
764- Još jedan od meni dražih ruževa iz ove grupe. Kao prvo jer mu je boja nešto vibrantnija, a kao drugo jer je potpuno krem završnice koju preferiram i najpigmentovaniji je iz ove grupe. Mislim da je pogodan za topli i neutralni podton kože jer je kajsijaste boje i malo topliji od ostalih nijansi iz ove grupe.



Svočevi na ruci:





Ružičasto-pink nijanse

763 Pink Cadillac
752 Vintage Thoughts
751 Flaming Dream



763- Ovo je ruž koji prosto doziva ljeto, stvarno je krasan, vibrantan i privlači pažnju na lice. Kremastog je finiša i veoma dobre pigmentacije, a boja mu je divan omjer jarko ružičaste prošarene sa mrvicu koralnog podtona.
752- Ako vam se možda sviđa NYX ruž u nijansi Fig ( recenzija ), ovaj mu je idealan dupe, i to pigmentovaniji i postojaniji na usnama. Jedan je od mojih favorita i super mi je jer su ovakve prljavo ružičaste nijanse veoma praktične i nosive za svaki dan.
751- Frost finiš i fenomenalna pigmentacija, mislim da je ova nijansa najpigmentovanija i najmazivija od svih 20. Možda vam se ovako i neće naročito svidjeti, ali čekajte da ga vidite na usnama, predivan je. :-)



Svočevi na ruci:







Fuksijasto-ljubičaste nijanse

761 Ruin My Lipstick
760 Gothic Violet




761- Obožavam ovakve boje koje su za mene idealan miks između pink i crvene sa prevagom na pink strani. Veoma je pigmentovan, na usnama čak ostavlja i blagi stain nakon skidanja, i kremaste je završnice. Mislim da bi naročito lijepo stajao osobama koje imaju neutralni ili hladni podton kože.
760- Ovo je ruž koji me je privukao čim sam ga ugledala, iako ja obično čak i nisam neki ljubitelj ovako tamnih nijansi. Kako sam prvo posegnula upravo za njim, već sam nažalost uspjela da budem šeprtlja i da ga oštetim i prije slikanja, no šta je tu je. :-) Na usnama je ipak mrvicu svijetliji, i to mi se sviđa, baš kao i kremasti finiš ovog ruža. Mislim da bilo super da Aura ovu nijansu doda i u Final Matte ruževe za sve ljubiteljke nešto manje sjajnog finiša i još veće postojanosti na usnama.



Svočevi na ruci:






Narandžasto-koralne nijanse

756 Only Butterflies
765 Why Not?
766 Red Wisdom
767 He`s All mine




756- Mliječno narandžasta nijansa, najpogodnija za kožu svijetlog i žutog podtona. Ne mogu reći da mi je jedan od dražih, nikako mi ne stoji, ali mislim da bi lijepo pristajao plavušama svijetlijeg tena. Ima blagi frost finiš.
765- Ovo je već nešto življa narandžasto-koralna nijansa, kremastog finiša, takođe toplog podtona, i mislim da će biti super za toplije proljetne i ljetne dane.
766- Kremasta nijansa koralnog tipa, koja mi se ipak nešto više svidjela u pakovanju nego na svočevima i na usnama. Malo je više sheer, tj. manje je pigmentovan od ostalih ruževa iz ove grupe.
767- Prava jarka, narandžasto-koralna nijansa, toplog podtona i idealna za ljeto. Veoma je pigmentovana i ima sasvim kremast finiš.



Svočevi na ruci:






Ružičasto-crvene nijanse

757 Twinkling Lights
758 Sweet Escape
759 Inner Smile

750 Satin Heart
762 Let Him Know



757- Ova nijanse je nešto više sheer od ostalih i ima malo izraženiji frost finiš. Toplijeg je podtona, pa bih je najprije preporučila i za takav podton kože. Moj utisak je da sadrži više crvenkastih nego ružičastih tonova, i ovo je jedna od onih nijansi za koje mi se čini da bi se više mogla svidjeti nešto starijim damama, mada možda griješim. :-)
758- Kremasta nijansa, iako će vam se možda sa slike uz blic učiniti pomalo frost. Prilično je neutralna i pogodna za razne podtonove kože, iako je umjereno toplog tona
759- Ovaj ruž je praktično identičan prethodnom, iako je možda mrvicu, ali mrvicu pigmentovaniji. Sve što sam rekla za prethodnu nijansu važi i za ovu, i moj utisak je da bi bolje bilo da su umjesto ove ubacili još jednu nijansu u pink spektru.
750- Prljavo crvena nijansa kako ja volim reći, ili crvena za manje odvažne. Lijepa i praktična nijansa nešto pogodnija za topli podton, kremastog finiša, ali je ne odlikuje naročito jaka pigmentacija u odnosu na neke druge od ovih 20 ruževa.
762- Nijansa koja sadrži nešto veći udio narandžastog podtona, ali se pored narandžastih i koralnih ipak nije tako dobro uklapala kao ovdje. Kremastog je finiša i mislim da će biti najljepši za ljeto jer mu je boja veoma vibrantna. Najpigmentovaniji je u ovoj grupi ruževa.



Svočevi na ruci:





Crvene nijanse

768 Splash of Red
769 Lips Signature


768- Svijetlija, paradajz crvena nijansa toplog tona, odlična za žuti i neutralni podton kože, potpuno krem finiša i veoma pigmentovana.
769- Nešto zagasitija, tzv. krv crvena nijansa, hladnija u tonu, sa više plavičastih primjesa, pogodnija za neutralni i ružičasti podton, mada se meni u suštini čini idealna za sve podtonove jer je ovo ipak jedna krajnje klasična nijanse crvene. Takođe je čisto kremastog finiša.







Toliko za sada, a obećavam, čim prije uspijem, ubaciću u post i svočeve na usnama. :-)

Kako se vama čine ovi novi Aurini ruževi i koje nijanse su vam se najviše svidjele?

Snow

*Proizvodi iz ovog posta su PR uzorci što nikako ne utiče na moju objektivnost, te iskrenu i realnu recenziju.

Ziaja Manuka Tree gel za umivanje lica

$
0
0



Moram reći da kada prvi put kupujem neki novi kozmetički proizvod to rijetko kada bude impulsivna radnja. Obično joj prethodi malo istraživanja, čitanja utisaka o tom proizvodu po drugim blogovima, forumima i sl. Jednostavno volim biti sigurna da će mi to što kupujem odgovarati jer ne volim da gomilam neadekavatne proizvode i da se igram sa svojom kožom. Ipak, ponekad me nešto instinktivno privuče pa kupujem i bez prethodnih provjera, a proizvod o kojem vam danas pišem je upravo jedan od takvih. Odluka o njegovoj kupovini mi se ipak i bez provjere pokazala kao pun pogodak, pa ako trebate neki dobar čistač, tj. gel za umivanje, možda bi upravo ovaj mogao biti dobro rješenje i za vas. :-)

Radi se o Ziaja gelu za umivanje na bazi ekstrakata listova munuka drveta. Namijenjen je masnoj i kombinovanoj koži, a iako je moja normalna, odavno sam shvatila da mi za umivanje ovakvi proizvodi često više gode nego oni namijenjeni normalnoj koži, posebno ako ih koristim na kraju dana kada temeljno skidam svu šminku, dok ujutru lice obično samo očistim mlijekom za čišćenje i umijem čistom vodom bez ikakvih gelova.

Ziaja je poljski brend čiji su proizvodi kod nas u BiH dostupni tek u zadnjih godinu dana i mogu se kupiti u Cm drogerijama. Do sada sam probala samo neke njihove gelove za tuširanje i jednu jako finu okoloočnu kremu o kojoj ću vam takođe uskoro pisati, i mogu reći da sam za sada veoma zadovoljna sa svim tim proizvodima. Takođe, primjetila sam da im neki proizvodi imaju prilično kvalitetan sastav, a neki i ne baš tako dobar, pa u svakom slučaju pri kupovini treba obratiti pažnju na to i vidjeti da li vam ti sastojci odgovaraju.

Evo kako izgleda drvo manuke čije listove sadrži ovaj gel:

Izvor

Ovo drvo raste na Novom Zelandu. Krase ga mirisni ružičasti ili bijeli cvijetovi koji privlače veliki broj pčela, pa je ovo drvo najpoznatije po proizvodnji čuvenog manuka meda koji se smatra najljekovitijim medom na svijetu i koristi se u razne terapijske svrhe. S druge strane ni njegovo usko zimzeleno lišće ( lat. Leptospermum Scoparium ) ne zaostaje po ljekovitosti- od davnina je poznato po svojim antibakterijskim, anifugalnim i antiupalnim svojstvima koja su kako mnogi smatraju još puno bolja i jača nego kod drveta čajevca ( Tea Tree- lat. Melaleuca Alternifolia ).
Ekstrakt ovog lišća i njegovo ulje su odlični protiv akni, ekcema, dermatitisa kao i protiv raznih gljivičnih i virusnih oboljenja.
Kada sve to uzmemo u obzir nije ni malo čudno da se jedan takav sastojak poput ekstrakta ovog lišća našao u proizvodu za čišćenje masne i kombinovane kože koja je zbog eskcesivne proizvode sebuma često veoma sklona i aknama.

Izvor

Ziaja Manuka Tree gel za umivanje služi čišćenju i balansiranju masne i mješovite kože lica i sa svojim osnovnim sastojkom ekstraktom manuka lišća bi trebao pomoći u umirenju eventualnih iritacija i crvenila kože. Omekšava kožu i priprema je za dalje kozmetičke proizvode koje koristimo u svakodnevnoj njezi lica.


Ja sam otišla u Cm sa namjerom da kupim Neutrogenin gel za umivanje sa ekstraktom grejpfruta, ali me ovaj Ziajin najprije privukao bojom koju obožavam, onda mi se i njegov sastav učinio ok, a kad sam ga pomirisala, e tu se onda desio jedan veliki klik jer me naprosto očarao svojim divnim mirisom.
Da li vam možda ovi Helf bomboni na slici oko gela nešto daju naslutiti? :-)
Ako ste pomislile da gel miriše na njih, pogodile ste, miriše identično kao i oni što je za mene jedan veliki plus. :-) Kako i ne bi bio plus nešto što miriše na slatkiše. :-)
Za vas koje ne znate kako oni mirišu, u pitanju je slatkasto-osvježavajući miris, možda čak pomalo sličan Coca-Coli.


Pakovanje ovog gela je praktično sa pumpicom, a rađeno je od prozirne plastike smaragdno-mint boje, dok je sam gel providan. Srednje guste je konzistencije, ni pregust, ni prerijedak , dobro pjeni i za čitavo lice će vam biti dovoljan tek jedan pritisak na pumpicu.
Pošto ovaj gel ipak nije namijenjen mom tipu kože, ja se njime ne umivam oko očiju, tj. ne koristim ga za skidanje maskare i ostale šminke sa očiju jer se bojim da bi mi ipak mogao previše isušiti tu osjetljivu regiju.
Što se ostatka lica tiče, istina, nakon umivanja sa njim osjetim malo zatezanja kože, što bi ipak moglo značiti da bi on zaista mogao najviše odgovarati masnoj i kombinovanoj koži kojoj i jeste prvenstveno namijenjen, ali se meni svejedno jako sviđa jer ga koristim samo jednom dnevno i odmah potom nanosim kremu.
Ono što mi je najpozitivnije kod ovog gela je to što zaista nekako osjećam da mi dobro čisti kožu, a predivan osvježavajući miris mi umivanje njime čini još dražim.


Količina: 200 ml
Cijena: 6.90 KM



Sastav:


Sastav mu je ako se mene pita, sasvim solidan, iako sadrži SLS koji izaziva oprečne komentare jer ga neki smatraju štetnim za osjetljivu kožu, neki ne, ali kako ja nemam osjetljivu kožu, meni ne smeta, a obično za čišćenje masne kože kakvoj i jeste namijenjen više gode proizvodi sa sulfatima nego oni bez njih. Tu su i cink, pantenol, alantoin, laktobionska kiselina i ekstrakt listova manuke, sve sastojci koji su jako dobri za dubinsko čišćenje, protiv bubuljica, ali i protiv starenja kože.

Konzistencija: 



Sve u svemu, drago mi je da sam otkrila ovaj čistač, posebno jer sam u međuvremenu od kako sam ga počela koristiti saznala i da ovaj gel, kao i cijela kolekcija imaju prilično dobre i pozitivne recenzije.
Kolekcija inače pored gela za umivanje sadrži i tonik, dnevnu i noćnu kremu kao i piling za lice.

Za kraj mogu reći da planiram probati i tonik, a vama bih Manuka gel za umivanje preporučila ako imate masnu ili mješovitu kožu, ali i normalnu kao ja u slučaju da povremeno trebate neki malo jači proizvod sa kojim ćete u potpunosti biti sigurne da će vam dobro očistiti pore od ostataka šminke i nečistoća.

Da li ste i vi probale neke Ziaja proizvode i ako jeste, kakvi su vam utisci o ovom brendu?

Snow

Prazno #8

$
0
0



Na redu je još jedan post o mojim potrošenim proizvodima. Iako sam nastojala da ih češće pišem, to se nažalost ipak nije desilo, tako da ćete u ovom pregledu vidjeti pravu hrpu proizvoda koja se uspjela nagomilati još od ljetos. Srećom pa sam nastojala da slikam manje hrpice koje bih potom bacala, inače bi mi kuća počela naličiti na kuću onih hoardera koji sve živo sakupljaju i ništa neće da bacaju. :-)
Da ne dužim previše, odmah prelazim na stvar.

Evo šta je to što sam potrošila sa prve slike:

Afrodita šampon od bijelog luka protiv opadanja kose ( klik ne recenziju )- odličan, ovo je već čini mi se druga potrošena boca, a već sam kupila i novi. Mislim da to sasvim dovoljno govori u prilog tome koliko mi odgovara.
Alverde šampon sa kofeinom i zelenom kafom za tanku kosu- ne čini sad baš neka čuda, ali sasvim je ok, mojoj kosi daje solidan volumen, ne sadrži SLS i sigurno ću ga nekad opet kupiti.
Balea uljani gel za tuširanje sa mirisom bademovom cvijeta- niti je on vidio uljanog gela, niti je vidio miris cvijeta badema, ali ipak je sasvim dobar, ne isušuje kožu ( u tom pogledu je bolji od običnih Balea gelova za tuširanje ), a i miris mu je lijep iako ne odgovara mirisu koji obećavaju na bočici. Kupila bih ga opet da nije LE.
Radox Milk& Magnolia gel za tuširanje- prije sto godina sam kupila ovaj i još jedan Radox gel i potpuno zaboravila da ih imam, i evo konačno su potrošeni i oba su se našla u ovom postu. Lijepo mirišu, ali ne vjerujem da ću ih opet kupovati. Za tu cijenu bih radije kupila Nivea ili Palmolive gel.
Tahirović Kantarion gel za intimno pranjeklik na recenziju )- sasvim solidan gel koji sam pozitivno ocijenila u recenziji, ali kako sam u zadnje vrijeme postala jako sitničava kada je kozmetika u pitanju, nisam baš sigurna da li ću ga nekad opet kupiti. Ponajviše zbog toga što mu na ambalaži nije naveden pun sastav i pH vrijednost koja je jako bitna, a ljudi iz Tahirovića očito baš i nisu ažurni u odgovaranju na mailove i upite u vezi svojih proizvoda. Velika zamjerka. Želimo da znamo šta tačno kupujemo i stavljamo na sebe.


Olea K Plus tonik za čišćenje lica sa uljem čajevca za problematičnu kožu- jako dobar tonik koji za K Plus proizvodi Afrodita kozmetika, a duplo je jeftiniji od njihovih standardnih proizvoda. Jeste da nemam problematičnu kožu, ali uopšte mi je ne isušuje i baš fino osvježava i umiruje.
Rosal krema za ruke sa uljem masline za suhu kožu- kupila sam je slučajno jer mi je hitno zatrebala krema pošto sam zaboravila ubaciti neku od svojih u torbu. Nije loša, ali ne sviđa  mi se miris, i sigurno je više nikad neću kupiti.
Weleda dnevna krema od nara klik na recenziju )- prvi put sam ih dobila kao PR uzorak u svrhu testiranja i kako su mi se jako svidjele kasnije sam i sama ponovila kupovinu noćne i okoloočne kreme iz ove linije. Dnevnu još uvijek nisam ponovo kupovala jer imam dosta drugih kremica koje su mi trenutno u opticaju, ali i ovu ću sigurno opet nekad kupiti.
Oriflame Optimals Biomaximum okoloočna kremica- onako, nit smrdi nit miriše, naravno hoću reći da me nije ni oduševila, a nije ni loša. :-) Solidno hidrira i nema miris, a da bi nešto uradila nekome ko već ima borice ili tamne, natečene podočnjake, čisto sumnjam.
Oriflame Bioclinic okoloočna kremica- za razliku od prethodne, ova je sasvim solidna. Ima neku balzamastu formu, i fino hidrira, malo smanjuje i otečenost podočnjaka.
Ebelin odstranjivač laka za nokte sa mirisom kokosa- solidan, ali ništa posebno. Povremeno ga kupim zbog praktičnog malog pakovanja.
I love...Vanilla & Ice Creamlosion za tijelo- jeste da nije sasvim potrošen, ali skoro i da jeste. Divno miriše, kao pravi sladoled od vanilije, ali ako od njega očekujete ne znam ti kakvu njegu, slobodno zaboravite jer će vam biti ok samo ako vam koža nije previše zahtjevna.



Balea Sensitive dezodorans u spreju na plin- jedan od meni omiljenih dezodoransa, kupovaću ga dok ga god budu proizvodili. Savršeno miriše, svježe i blago puderasto i pruža mi dovoljnu zaštitu jer se sasvim minimalno znojim.
Balea Sensitive dezodorans u staklenoj bočici bez plina- ovu verziju više nemam namjeru kupovati. Puno blaže miriše od prethodnog i gotovo da se i ne osjeti, pa sam se nerijetko osjećala kao da na sebe pršćem običnu vodicu.
Armani Code edp- iako znam da je mnogim ženama omiljen, meni se totalno zgadio. Ok, lijep je on, nekad mi je bio drag, ali mi je dosadio. Ne znam da li ću ga nekad opet kupiti, neki duži period sigurno ne. Radije bih kupila npr. Armani Si, koji još nisam imala, ali mi se dopao kada sam ga isprobala.
Jessa gel za intimno pranje sa ekstraktom kamilice i mliječnom kiselinom- sasvim solidan i sigurno ću ga opet nekad kupiti. Iako na ambalaži nije navedeno, saznala sam da je njegova pH vrijednost 4.0 što je idealno. Nekad ga koristim čak i za umivanje LICA. :-) Ako niste znale, ta niža pH je super za naše lice kada je malo iritirano, posebno za one koje muče akne.



Da, da, dobro vidite, čak tri potrošena pudera u prahu, i ne nisam ih sve potrošila u ovako kratkom roku od prošlog posta ove vrste jer mi jedna ovakva kutijica od 20 g traje bukvalno mjesecima. Pudere sa slike imam baš odavno i negdje početkom jeseni se desilo da su mi se svi potrošili. Tu se se našli:
Manhattan Soft Mat Loose Powder, nijansa Natural 1klik na recenziju )- puder kao puder je super i jedan mi je od najdražih koji bih slobodno i vama preporučila ako tražite dobar puder u prahu jer sam sasvim sigurna da bolji drogerijski kod nas nećete naći. Meni se doduše nije svidjela ova nijansa, malo mi je presvijetla, istina mrvicu, ali dovoljno da me nekako umrtvi.
Manhattan Soft Loose Powder, nijansa Beige 2klik na recenziju )- za razliku od prve, ova nijansa mi je idealna, već imam novi puder i stvarno ga obožavam. Nijansa Beige mi odgovara i zimi, a nekim čudom i ljeti. Ne pitajte kako, ali valjda je ipak nekako prilagodljiviji licu od ove svijetlije nijanse.
MUA Matte Perfect Loose Powder, nijansa Translucent- koja je ujedno i jedina koju imaju. Nije transparentan iako bi mu se po imenu to dalo pomisliti, bežikasto je žut i sličan nijansa Beige kod Manhattan pudera iako je žući od njega. Sasvim je solidan, ali mi se Manhattan više sviđa. Ne vjerujem da ću ga više naručivati. Zanimljivo je i da mu je kutija iste veličine kao i Manhattan puderi koji imaju 20 g, a na MUA puderu piše 15 g. Biće da su se malo prevarili. :-)


Balea Cell Energy 2 in 1 krem-serumklik na recenziju )- već sam ga pozitivno ocijenila u recenziji, jako mi se sviđa i sigurno ću ga opet kupiti.
Afrodita Calendula odstranjivač laka za nokte- nije nešto naročito bajan, mislila sam da ga više neću kupovati i onda mi neki dan hitno zatreba novi, i pogodite koji sam opet kupila. :-/
Biokap šampon protiv opadanja kose- ako me redovno pratite na mom blogu ćete moći naći gomilu šampona protiv opadanja kose. I kad mi ne opada ja svejedno koristim takve šampone jer mi kosa prirodno nije neka bujna i kvalitetna, pa eto, barem onda da koristim šampone koji će prema njoj biti maksimalno "fini". Ovaj Biokapov ima super sastav, nema ni SLS ili bilo šta štetno, fino miriše, daje kosi dobar volumen i sigurno ću i njega nekad ponovo kupiti. Ne znam kakav je protiv opadanja jer ga nisam koristila u periodu opadanja.
Balea Indian Chai kremasti piling za tijelo- vuče mi se po kupatilu čitavu vječnost, dobila sam ga poodavno na poklon, miris mi se ne sviđa i neko vrijeme je služio kao piling za noge. Srećom pa je LE, i drago mi je da im nešto ovakvog mirisa nije u stalnoj ponudi. Miriše mi otužno i zagušljivo kao indijski poklon šop. :-/
Radox Milk & Vitamin gel za tuširanje- kupljen kad i onaj prvo pomenuti gel, i sve što važi za njega, važi i za ovaj. Miriše lijepo kao Kiki bombone od narandže, ali nedovoljno lijepo da bih ponovila kupovinu.
Afrodita Jojoba Oil gel za tuširanje sa shea maslacem- jao ljudi moji koliko se meni miris ovog gela sviđao kad sam ga kupila, toliko mi se sad ogadio da mi se bukvalno smuči čim ga pomirišem. Inače super hidrira i sve, ali njegov miris me ubija. Nedavno sam na poklon dobila i Afrodita SPA body butter, piling i ulje koji identično mirišu. Ooo "happy" me, iako znam da se poklonu ne gleda u zube. :-)
Avon Little Black Dress gel za tuširanje- nekada mi je istoimeni Avonov parfem bio jedan od njihovih dražih parfema, ali mi je i on u međuvremenu ogadio i dosadio ( da li primjećujete obrazac da meni većina mirisa jako brzo dosadi i ne samo dosadi nego čak i omrzne ). Inače, gel za tuširanje ko gel za tuširanje, nema se tu šta posebno reći- solidan.
Lacoste parfemisani gel za tuširanje- čudo jedno pa miris koji već godinama volim i nije mi dosadio. :-) Ovaj gel je bio mini pakovanje koje mi je došlo uz parfem zajedno sa parfemskom kremom za tijelo. Shvatila sam da mi uglavnom nikad ne dosade parfemi koji su svježi, puderasti, i koji mirišu na čisto, dok mi neki od onih intenzivnih, vanilasto- orijentalnih na koje isprva poludim i krenem se njima oduševljeno "polijevati" veoma brzo dosade, već kroz par mjeseci.
Balea dvofazni okoloočni skidač šminke- ukratko, odličan je i sigurno ću ga  opet kupiti. Nije skup, a stvarno mi je super.
Fenjal kremasti roll on dezodorans- jedan od meni dražih dezodoransa, ugodnog svježe-puderastog mirisa i ne iritira mi kožu. Sigurno ću ga nekad kasnije opet kupiti kad ga se poželim.
Weleda noćna krema od naraklik na recenziju )- jako dobra regenerativna krema čiju sam kupovinu već jednom ponovila nakon prve potrošene. Iako mi se jako svidjela i dnevna krema iz ove linije, moram reći da mi noćna još više odgovara.
Alverde ulje za lice od divlje ružeklik na recenziju )- veoma fino ulje koje sam ja najviše koristila oko očiju i na nazolabijalnoj regiji ( oko usta ) jer mi je premasno za cijelo lice. Iako po sastavu nikako nije čisto ulje divlje ruže nego mješavina, ipak je sasvim dobro i znam da ga osobe suhe kože jako vole. Ja ću ga vjerovatno opet kupiti jer mi odgovara umjesto noćne okoloočne kreme.
Alverde Vital Plus ulje za lice od amaranta- iako je inače namijenjeno jako zreloj koži, ono u sebi nema apsolutno ništa što ne bi mogle koristiti čak i 20-todišnjakinje. Kupila bih ga sigurno opet da nije povučeno jer mi se i više svidjelo nego ulje od divlje ruže.
Aura Velvet Matte kameni puder, nijansa 312 Beigeklik na recenziju )- jako dobar kameni puder koji mi se nažalost veoma brzo izlomio čim sam mu u jednom dijelu pakovanja dodirnula dno. Na kraju sam ga morala smrviti u prah i premjestiti u jednu od onih praznih kutijica od Manhattan pudera, tako da ga tehnički, još uvijek nisam potrošila, iako mu se ambalaža našla u ovom postu. :-)
Essence Better Than Gel Nails- nadlak koji lakovima produžava trajnost, daje visoki sjaj i ubrzava sušenje. Super je, potrošila sam ne znam više ni sama koliko bočica, ali ima i jednu veliku manu, za čas se zgusne i postane totalno neupotrebljiv već na pola bočice. :-(


Toliko u ovom izdanju mog posta o potrošenim proizvodima.
Da li ste vi u zadnje vrijeme više trošile stare ili kupovale i gomilale nove kozmetičke proizvode? Ali iskreno? :-)

Lijep pozdrav do idućeg čitanja <3

Snow

New In: February/March 2015

$
0
0


Došlo je vrijeme za još jedan post o kozmetičkim novitetima koji su se našli u mom neseseru i na policama, a ovaj put sam se potrudila da napravim nešto kraći post nego inače jer su mi do sada uvijek bili nekako preobimni. Realno, i ovaj je takav, ali je ipak nešto kraći od svojih prethodnika ovog tipa, tako da je i to neki napredak. :-) Ubuduće ću ih češće pisati kako bi bili što pregledniji i sa manje slika, i nadam se da će vam se takvi "New In" postovi više svidjeti. :-)

Na prvoj slici vidite jednu gomilicu proizvoda od koje sam neke već kupovala i pominjala na blogu, a neki su tu prvi put.

AvonPremiere Luxe i Premiere Luxe Blush su parfemi kojima sam se počastila krajem januara. Oba sam uzela na sniženju, prvo je u jednoj brošuri bio snižen jedan, pa potom i drugi i mislim da je taj način kupovine Avon parfema puno povoljniji jer moram priznati da sigurno ne bih izdvojila 100-tinjak KM za ove parfeme jer bih onda vjerovatno išla logikom da bih radije doplatila još malo i kupila neki Armani, Lancome ili Dior parfem. Bez obzira na to, Premiere Luxe su pravi dragulji među Avon parfemima i zaista imaju kvalitetu onih puno skupljih. Oba su mi super, a uskoro ću vam i pisati o njima jer mislim da zaslužuju posebne recenzije. :-)
AvonPlanet SPA Amazonian Treasures piling za tijelo i maska za lice su takođe proizvodi koji su mi se jako svidjeli, a i o njima ćete uskoro čitati na blogu.
Avon Naturals mirisni sprej od šljive i vanilije naprosto obožavam, pa sam se na nekom sniženju obezbijedila i uzela još jedan sprej za rezervu jer mi se toliko sviđa da uvijek moram da ga imam. :-) O njemu sam već pisala ovdje.
Balea Sensitive dezodorans- jedan od meni omiljenih, savršenog svježe puderastog mirisa, puno puta pominjan na blogu i kupovaću ga dok god ga proizvode.
Felce Azzurra dezodorans- kupila sam ga po drugi put, i jako mi se sviđa, pridružio se listi meni omiljenih, a posebno me oduševljava njegov miris, pošto sa znojenjem ionako nemam problema.
Alverde dvofazni okoloočni skidač šminke- neki ga hvale, neki kude, meni se jako sviđa i bolji mi je od Baleinog dvofaznog koji mi je do sada bio najbolji od tih jeftinijih drogerijskih skidača šminke sa očiju.
Loreal Elseve Arginine Resistšampon za jačanje kose, bez silikona, navodno prilagođen masnoj kosi. Nisam još stekla pravo mišljenje o njemu jer trenutno kosu perem sa jednim drugim šamponom, ali zasad mi se čini ok.
Klindamicin losion iz apoteke- trebalo mi je da u kupatilu imam nešto jače, za dezinfekciju kada s vremena na vrijeme parim lice pa sam kupila ovaj antibiotski losion sa alkoholom.
Ricinus ulje- meni omiljeno ulje koje koristim isključivo na korjenu kose jer potiče njen rast i gustinu.
Essencečetkica za rumenilo u novom dizajnu je nešto što sam definitivno morala imati, ali ne mogu reći da me je nešto oduševila. Čvrsta je, ne opadaju joj dlačice, ali voljela bih da je malo deblja i pošto imam i sve ostale Essence četkice, primjećujem da su im sve tanje i tanje, ali su zato one iz limitiranih kolekcija uvijek za svaku pohvalu, npr. ove.
Cien krema za ruke i lak za nokte u tamno bordo boji sam dobila za poklon i još uvijek nisam probala. Primjetno je da sa kremom kopiraju dizajn čuvenih L`Occitane kremica za ruke. :-)
China Glaze To Yacht To Handle i Eveline lak br. 915 su već recenzirani ovdje, takođe i Essence olovka za usne Satin Mauve ( klik ), kao i Balea kremica u retro pakovanju koju sam dobila i od Dm-a, a ovu sam i sama kupila. ( recenzija ).
Selective ampule sam probala prvi put, i iako one zapravo služe protiv opadanja, ja sam ih uzimala za volumen kose i smirenje tjemena. Nisu loše.


Kad spominjem ampule protiv opadanja, puno bolje su mi se pokazale ove Medavita ampule. Predivno hlade tjeme i bukvalno osjećam kako mi osvježavaju kožu glave, kosa se manje masti, ne opada i smiruju mi neke čudne vodenkaste bubuljice sa kojima sam u zadnje vrijeme muku mučila. Sad planiram kupiti i Medavita tretman protiv masne kose ( šampon + koncentrovani sprej ) i baš me zanima da li će imati učinka pošto je dosta hvaljen.
China Glaze lak se slučajno opet našao na slici, a tu je i NYX Matte karmin u nijansi Natural o kojem sam već pisala u ovom postu.


Opet Medavita ampula, ali ovaj put koncentrovana. Obožavam ih, jedna mi bude za dvije upotrebe. Kupovala sam ih pa barem 10-tak, ali nisam sve slikala.
Insight šampon protiv opadanja kose, bez sulfata i parabena. Jako mi se sviđa, ne znam doduše da li utiče na opadanje kose jer već sam pisala da iz preventive kosu uvijek perem ovakvim tipom šampona. Sadrži mentu i još neke biljčice i jako mi se sviđa kako hladi tjeme, čak mi pri pranju nekako otvara sinuse, prosto imam SPA ugođaj. :-)
Weleda losion sa vučjim trnom- prvo sam jedan dobila na recenziju, i evo navukli su me i da ga sama kupim. Odličan losion, malo skuplji, ali vrijedi svake pare. ( recenzija ).
Još Essence olovčica za usne- savršene su, a pri tome i jeftine. Ovdje su nijanse Wish me a rose i Soft Berry.
Staklena turpijica za nokte nepoznate marke ( kupljena u Dea Cosmeticsu u Banja Luci )
Babylove kremice sa cinkom u mini pakovanju koje sam tražila čitavu vječnost i konačno su ih počeli dobijati i u našim Dm-ovima. Koristim ih kad nešto "čačkam" po licu tj. sređujem mitisere i napravim belaj- samo uveče namackam lice njome i ujutru sve bude ok, upale sanirane, a bubuljice nestale.
Essence kremasta sjenka za oči u nijansi 03 Indian`s Lifestyle. Predivna prljavo ružičasta sjenka, veoma postojana na kapcima i zaista je šteta što je ova linija već povučena. Ako negdje naletite na njih na rasprodaji, definitivno vam ih preporučujem, a o nekim drugim nijansama ovih sjenki sam već pisala ovdje.
Essencečetka za rumenilo iz LE "Like an unforgettable kiss"- divna, i puno kvalitetnija i punija od četkice za rumenilo iz njihove stalne postave. Evo još jedne slike da ih malo pobliže vidite jednu pored druge.



Babylove kupka koju koristim bukvalno od glave do pete, tj. odlična mi je i za umivanje i skidanje šminke oko očiju jer je pH neutralna ( pH 7 ), a odlična mi je i za pranje kose, kozmetičkih kistova, ma pravi je multipraktik i često je kupujem.
Uhvatila me i želja za klasičnim masnim Nivea mlijekom i njegovim svježim mirisom, pa sam se ponovila i njime, a tu je opet i moj omiljeni gel za tuširanje Nivea Creme Care koji sam već recenzirala. ( klik ).
Ziaja Manuka gel za umivanje me je oduševio po kratkom postupku ( recenzija ), a neki dan sam kupila i tonik iz ove linije i trenutno ga testiram.
Elmex pasta za zube je ovdje jer sam u zadnje vrijeme opsjednuta pastama za zube sa boljim sastavom, bez SLS-a, sa više fluora itd. Ova Elmex mi se u početku činila malo bljutava, ali sad mi je zapravo super, i ako trebate nešto malo kvalitetnije za pranje zuba, imate moje preporuke za ovu.


Na ovoj slici je gomila Avon proizvoda koje sam dobila kao nagradu za moj novogodišnji look koji su čitateljke Avon Facebook stranice brojem svojih pregleda učinile najčitanijim- hvala svima od srca. :-*
Našlo se tu svega, od preslatkog crno-crvenog kafe aparata i odgovarajućih šoljica, preko parfema, nakita, pa do kozmetike. Nove Avon Ultra Colour Indulgence ruževe sam vam već recenzirala ovdje, o Ultra Sexy Pink toaletnoj vodi sam takođe već pisala ( klik ), a recenzirala sam i njihov Planet SPA Moroccan Romance set proizvoda ( ovdje ).


Nedavno je u sklopu redovne saradnje sa Avonom stigao i ovaj paket sa novitetima, a za sada sam stigla recenzirati samo nove Calming Effects pudere sa matirajućim učinkom. ( recenzija ). Svidio mi se i njihov novi Cherish parfem, pravi je proljetni, a rumenilo me je načisto oduševilo i da znate da je puno ljepše nego na slici. Uskoro ide i njegova recenzija.


Prije par dana mi je stigao i Avon paketić za mart, a tu su nova Pur Blanca Charm toaletna voda i maskara Super Extend Winged Out. Za Pur Blancu mogu reći da mi se puno viša sviđa od one klasične koja mi je nekako previše obična i dosadna, dok je ova kao livada proljetnog cvijeća u bočici, a maskaru još nisam probala i nisam sigurna da li ću je uskoro i recenzirati. Imam previše otvorenih maskara, tako da mislim da će ipak malo pričekati, a recenziraću vam nešto drugo od Avona.


Dm paket za januar je donio nekoliko Balea proizvoda o kojima sam vam već pisala. ( recenzija ).


Dm proizvodi za februar još nisu recenzirani, a tu su S-he olovka za smokey eyes u crnoj boji koju ću vam uskoro predstaviti u jednom look-u, a tu je i Balea Golden Magic LE dezodorans bez štetnih aluminijevih soli koji jednostavno morate probati ako ste ljubiteljke Thierry Mugler-ovog parfema Alien. Mene stvarno podsjeća na njega i kad god ga nosim, koristim ga u kombinaciji sa ovim Balea dezodoransom.


Neki dan mi je stigao i Dm paketić za mart, a u njemu su se našle Balea Cell Energy dnevna krema i novi uljani serum iz ove linije. Kremu sam već koristila i super mi je, a serum još testiram. Recenzija ide čim sklopim konačni utisak o serumu. :-)


Među novitetima se našla i ova predivna Thalgo krema koja me je zaista oduševila ( recenzija ).


Weleda linija od vučjeg trena je takođe već recenzirana i mogu samo reći da mi je sve iz nje savršeno, što pokazuje i to da sam losion morala i sama kupiti čim sam potrošila ovaj koji sam dobila u svrhu recenzije. ( klik ).


L`Occitane Karite proizvodi su mi stigli prije nekih 7 dana i trenutno su u fazi testiranja.


Aura me uvijek iznova uspijeva oduševiti, a ovaj put su to postigli sa svojim novim Shine Excess ruževima o kojima sam vam prije par dana već pisala ( klik ). Nisam zaboravila na obećane prikaze ovih ruževa na usnama, ubaciću ih u post tokom vikenda, jednostavno nisam uspjela ranije jer je ovih dana vrijeme grozno i fotografije nikako ne ispadaju realno i onakve kakve treba da budu.
Refresh Me puderi su dopunjeni jednom novom nijansom za nešto svijetliji ten, a ova recenzija je već spremna i uskoro ćete čitati i o njima.


Da je Aura kompanija koja itekako misli i na nas blogerke su dokazali i tako što su sve blogerke sa kojima sarađuju obradovali i ovim simpatičnim poklončićem za 8. Mart. Tu su primer Prime Me, o kojem još nisam pisala jer baš i ne koristim primere, ali zato sam još davno pisala o njihovom ShineKiller transparentom puderu prahu koji vam zaista od srca preporučujem jer ga redovno koristim i odličan je. ( recenzija ).

Toliko u ovom izdanju mog kozmetičkog "New In"-a.
Kupovala sam još neke stvarčice za koje sam u međuvremenu shvatila da sam ih i zaboravila uslikati, ali o njima u novom izdanju ovog posta.

Kako vam se čine moji noviteti, i da li vas je nešto posebno zainteresovalo pa da ubrzam recenziju? :-)

Snow

Avon Premiere Luxe parfemi za nju i njega

$
0
0



Ako me redovno pratite sigurna sam da ste već primjetile da obožavam parfeme, a i da veoma često recenziram one od Avona. Ovaj put vam predstavljam po meni njihovo najbolje parfemsko ostvarenje, a radi se o Premiere Luxe-u. U pitanju su zapravo sve tri mirisne varijante ove linije: ženski parfemi Premiere Luxe i Premiere Luxe Gold Blush, te muška toaletna voda Premiere Luxe.

Ženski parfemi su bili moj lični odabir, što bi se reklo "poklon od mene meni" i njima sam se nedavno počastila, dok mi je muška toaletna voda stigla kao poklon od Avona.
Oba ženska parfema sam uspjela uloviti na sniženjima, što i nije tako mala stvar, s obzirom da im je regularna cijena preko 50 KM, a moram priznati da ma koliko oni zaista bili kvalitetni baš i nisam spremna odjednom izdvojiti 100-tinjak KM za kataloški brend parfema. Ako bih morala kupovati po punoj cijeni vjerovatno bih radije dodala još malo novaca i obnovila zalihe omiljenog mi vanzemaljca ( Alien- Thierry Mugler  ). :-)

Srećom, kako u Avonu uvijek imaju odlične ponude sa čestim sniženjima, novi mirisni ljubimci su ukrasili moj parfemski kutak, jedno vrijeme sam ih testirala, sklapala svoje utiske i sada sam konačno spremna da ih podijelim i sa vama.




Premiere Luxe edp


Premiere Luxe me je privukao još kada se kao novitet prvi put pojavio u katalogu. Oduševljeno sam grebuckala mirisnu stranicu dok se nije sasvim izlizala, a na kraju sam po principu kiselog grožđa sama sebe ipak ubijedila da vjerovatno i nije tako lijep kako mi se čini i da mi ne treba još jedan parfem u mojoj ionako već povelikoj kolekciji. Onda sam na jednoj kolegici osjetila neki predivan parfem i kada sam čula da je u pitanju upravo Premiere Luxe rekla sam sebi da ću ga ipak prvom prilikom naručiti pa kud puklo da puklo. :-)


I naručim ga, jedva dočekam da ga ugledam, potom uzbuđeno špricnem i onda me pogodi hladan tuš totalnog razočarenja. To kao da nije bio onaj parfem u čijem sam mirisnom oblaku danima uživala kad god ga kolegica stavi. Na sebi sam ga osjećala kao izuzetno težak, opojan i previše primjetan, a na njoj mi je bio divan, slatkasto-svjež i blago puderast.
Razočarana koliko na dvije osobe jedan te isti parfem može biti različit, odložila sam ga i pustila da malo "odstoji" dok ne razmislim šta ću sa njim ili bolje reći, kome ću ga proslijediti.

I onda opet iznenađenje. :-)
Poslije nekih 20-tak dana odlučim mu dati još jednu šansu, stavim ga i shvatim da mi je opet predivan i upravo onakav kakav mi se učinio kada sam ga prvi put osjetila.
Na jednom parfemskom blogu sam pročitala da žene u različitom periodu svog mjesečnog ciklusa zbog hormonskih oscilacija različito percipiraju mirise i to je jedino što mi pada na pamet kao objašnjenje mog tako različitog početnog i naknadnog utiska o ovom mirisu.
Bilo kako bilo, moje uživanje u njemu i dalje traje, štaviše, postaje sve veće,  a ova priča o mom iskustvu sa njim je samo pokazatelj da neke mirise nikako ne trebamo kupovati naslijepo, bez prethodnog isprobavanja na vlastitoj koži.

Oba Premiere Luxe mirisa spadaju u tu kategoriju, specifični su i različiti od većine ostalih Avon mirisa, jednostavno nisu od onih koji bi mogli biti dopadljivi širem krugu žena. Npr. neki parfemi nam se sviđaju čak iako ih možda same sebi ne bismo kupile kao prvi izbor. U takve su mnogi ubrojali svježe citrusne ili čisto svježe note poput onih u D&G Light Blue, Chloe Chloe, Chanel Chance Eau Tendre i sl. parfemima koji su mnogima "sigurica" za poklanjanje čak i kada ne znamo parfemski ukus osobe kojoj ga kupujemo.

Ovi Avonovi parfemi nisu takvi, i baš kao i mnogi drugi, mogu da izazovu ili oduševljenje ili glavobolju, ali nikako ravnodušnost, pa vam svakako savjetujem da ih ne kupujete naslijepo i da prvo isprobate tester kada su nam već ionako dostupni u kataloškoj prodaji.


Vizuelno je jako privlačan. Krasi ga prozirna bočica u obliku klasičnih grčkih stubova sa zlatnim detaljima u vidu obruča i raspršivača, a donji dio joj je obojen jantarno žutom boju koja ostavlja dojam da se na njenom dnu nalazi i tečnost takve boje. Bočicu prati i zlatno obojena kutija sa ljubičastim ivicama i sve u svemu moram primjetiti da već i ona svojim izgledom i kvalitetnim, težim staklom odaje dojam elegantacije i nekog puno skupljeg parfema.


Po kategoriji spada u cvjetno-voćno gurmanske parfeme preporučljive za večernje prilike.
Može se reći da spada u zimske mirise, premda je to, kao zapravo i to da li ćemo ga nositi uveče ili u dnevnim prilikama baš kao i sve ostalo u vezi parfema veoma individualno.

Gornje note: crna ribizla, nar, grepfrut
Srednje note: magnolija, gardenija, jasmin
Bazne note: sandalovo drvo, pačuli, praline


Ja od gornjih nota detektujem samo crnu ribizlu i tu neku slatko-oporu bobičastu notu, a onda prelazi u magnoliju da bi na kraju nadvladale note pačulija i čokoladna nota pralina. Možda sam očekivala nešto više jasmina koji mi je omiljeni parfemski cvijet, no moj ga nos u ovom parfemu ipak ne osjeti. Bez obzira na to, jako sam zadovoljna njime i mislim da vrijedi mnogo više nego što ćete za njega platiti jer posjeduje svu kvalitetu skupih HE parfema i dobila sam već puno komplimenata za njega.

Ono što posebno mogu izdvojiti je jačina, postojanost i širina aure ovog parfema koja je i više nego odlična. Osim specifičnosti mirisa to je još jedna pozitivna karakteristika koja ga izdvaja od ostalih Avonovih mirisa. I na koži i na odjeći ga osjetim bukvalno satima, a primjetan je i ljudima iz moje okoline.

Ne mogu reći da me podsjeća i na jedan drugi poznati parfem, a i po tome se razlikuje od ostalih Avonovih parfema koji su jako često rađeni po uzoru na neke skuplje kreatorske mirise. Jedino što mogu primjetiti je da ima tu neku Chanelovsku pačuli notu, a na momente mi se učini da ima i zajedničku notu sa Womanity-jem Thierry Muglera što je primjetila i moja majka, a dva nosa ipak primjete bolje od jednog. :-)
Nikako ga ne vidim na osobama mlađim od 25-30 godina jer nosi određenu dozu ozbiljnosti i classy seksipila i šika svojstvenog ipak malo zrelijim damama.
U svakom slučaju, moji utisci o ovom parfemu su i više nego pozitivni i ukoliko vam se sviđaju ovakve mirisne note svakako imate moju preporuku za njega.


Količina: 50 ml
Cijena: 52 KM ( u aktuelnoj brošuri snižen na 39.50 KM )



Sastav: 



Premiere Luxe Gold Blush edp


Dok je njegov prethodnik već u samom startu pobrao mnogo hvalospjeva i oduševljenje žena koje su ga probale, Premiere Luxe Gold Blush je na našim parfemskim sajtovima i blogovima prošao znatno neprimjetnije i uz ne baš naročito mnogo pozitivnih komentara, dok je u inostranstvu ipak puno bolje ocijenjen.
Tester ovog parfema sam dobila čim se pojavio i isprva mi se nije dopao jer me je previše podsjetio na Avon Christian Lacroix Ambre koji već imam, a nisam ljubitelj gomilanja sličnih parfema. Sem toga, kao jedan od ključnih sastojaka mu je navedana ruža koju nikako ne volim i obično izbjegavam parfeme koji je sadrže. Kako sam nakon probavanja testera na ruci veoma brzo išla na tuširanje, miris sam brzo oprala i zapravo o njemu uopšte i nisam stekla pravi utisak. Srećom pa me je kasnije ipak kopkala radoznalost i to nakon što mi ga je pohvalila čitateljka koja ga je kod mene osvojila na darovanju pa sam mu ipak odlučila pružiti još jednu šansu i nimalo se nisam pokajala.
Premiere Luxe mi je predivan, senzualan i opojan, ali moram priznati da mi je na moje veliko iznenađenje Premiere Luxe Gold Blush još više legao i to posebno jer svojim sastavom i mirisnom notom nikako, ali nikako nije jedan od "mojih mirisa". Dok prvi doživljavam više kao parfem za veče, PL Gold Blush mi je pogodan i za veče i za dan, a iako je veoma jak i postojan ipak ne osjećam da je previše napadan za moju okolinu, premda se neki sa tim vjerovatno ne bi složili. :-)


Što se tiče njegove bočice u pitanju je isti dizajn i kvalitet kao i kod Premiere Luxe-a, jedino što je kod ove verzije drugačije su detalji u silver i boji ružičastog zlata, dok je bočica providna sa tečnošću blago ružičaste boje. Kartonska ambalaža mu je takođe slična onoj njegovog mirisnog prethodnika, ali je kod Gold Blush-a takođe u boji ružičastog zlata. Inače me ove bočice pomalo podsjećaju na dizajn starijih Balenciaga parfema i uopšte taj pomalo retro izgled iz 80-tih godina 20-tog vijeka.


Spada u parfeme chypre cvijetnih nota koji je najviše označen kao parfem pogodan za jesen i dan, što je kao što sam već napisala naravno veoma individualno i stvar lične interpretacije nekog određenog mirisa.

Gornje note: nar, breskva, ružičasti biber
Srednje note: jasmin, ruža, orhideja
Bazne note: pačuli, ambra, mošus


Što se mene tiče ja od tih gornjih nota ne osjećam ništa voćkasto već neku čudnu reskost koja mora da potiče od ružičastog bibera. Potom je sav u blagoj puderastoj ruži koja mi se začudo jako sviđa, ali ono što dominira i što je zaista pravo srce ovog parfema je moćni pačuli i kremasti mošus.
Kada se u sastavu vide tri sastojka poput pačulija, ambre i mošusa automatski možemo znati da je to jedan jak i primjetan parfem i ovaj je zaista takav.
Jednoj mojoj prijateljici se nikako nije dopao i požalila se da je gušim njime ( iako sam stavila sasvim diskretnu količinu ), takođe u jednoj drugoj prilici sam čula da djevojka koja je u kafiću sjedila pored mene sa drugaricom pokušava da otkrije odakle se osjeti neki parfem i iskreno da vam kažem, imam osjećaj da se ni njoj baš nije svidio i da je više pokušavala da otkrije koji je "zlotvor" guši dok pokušava da uživa u kafi. :-)
Bilo kako bilo, sve što ja na to mogu reći je: "Šta me briga!" :-)
Meni se jako sviđa, uživala sam da ga tokom hladnijih dana osjetim na džemperima, šalovima i kaputu, baš mi je nekako parfem za sweater weather, i iako je veoma jak i postojan te izuzetno široke aure istovremeno ima tu jednu kremasto-puderasto mošusnu i damsku notu koja mi se jako sviđa. Većina mojih parfema je veoma slatkasta, vanilasta, a ovaj je totalno drugačiji od svih njih i vjerovatno mi se zato tako i dopao jer s vremena na vrijeme volim promjene svoje mirisne rutine. Podsjeća me na čistoću, na osjećaj kada legnete u svježe ispeglanu i mirisnu posteljinu makar to bilo u kontrastu sa tim nekim utiscima koje sam njime očito izazvala kod drugih osoba.
Na parfemskim sajtovima je upoređen sa Narciso Rodriguez parfemom u obe njegove verzije ( crna i pink ), ali kako ne znam kako on miriše, ne mogu vam reći koliko je to poređenje tačno.
Definitivno nije tipičan Avonov parfem jer je potpuno drugačiji i nekako svoj, i kao što sam već rekla i za prvi Premiere Luxe, i za ovaj vam ne savjetujem naručivanje naslijepo bez prethodnog probavanja testera. Takođe, i njega bih preporučila nešto zrelijoj korisničkoj grupi.




Količina: 50 ml
Cijena: 52 KM




Sastav: 



Premiere Luxe edt for Him


Najnoviji dodatak Premiere Luxe porodici je i toaletna voda za muškarce.
Dok su me ženske verzije ovog parfema svaka na svoj način oduševile, moram priznati da u vezi njihovog muškog pandana ne dijelim isto oduševljenje.
Moje razočaranje nema veze sa kvalietom ovog mirisa koja je realno jako dobra, ali mi njegova mirisna nota jednostavno baš i nije privlačna, što naravno nikako ne mora značiti da biste i vi dijelile moje mišljenje jer je ova toaletna voda zapravo pobrala jako dobre komentare.


Dolazi u kvalitetnoj, teškoj i neprozirnoj staklenoj bočici crne boje sa zlatnim detaljima i istoj takvoj kartonskoj ambalaži. U tom vizuelnom smislu mi se posebno sviđaju izrezbareni detalji sa obe strane bočice.



Spada u drvenasto aromatičnu kategoriju mirisa, a ocijenjen je pretežno kao miris za veče, te hladnije zimske i jesenje dane.

Osnovne note: pačuli, vetiver i guaiac drvo

Veoma je jak i postojan iako je u pitanju zapravo toaletna voda, a ne parfem tako da ćete sa te strane sigurno biti zadovoljni njime. Ja sam ga poklonila svom ocu, jer moram priznati da iako je realno lijep ja ga doživljavam kao parfem za starije muškarce, tako da ga ne bih voljela osjetiti na momku jer mi jednostavno ne budi privlačne asocijacije budući da više volim neke svježije citrusno akvatične, kao i reske sportske note.
Meni je ovaj miris malo zagušljiv, misteriozan, čak i nekako puderast i nosi određenu težinu kojoj odlično odgovara vizuelni identitet bočice. Veoma je aromatičan, i u njemu osjećam čak i neku notu duvana iako ga nema u sastavu.
Pročitala sam da ima neke veoma dobre komentare, mom ocu se jako svidio, a na kraju krajeva to je i najvažnije, ja sam ipak samo blogerka koja uživa u opisivanju i testiranju ženskih parfema, tako da ako se razmišljate o kupovini ovog parfema, možda će ipak biti bolje da se vodite time da se svidio onome kome je zapravo namijenjen. :-)


Količina: 75 ml
Cijena: 52 KM


Sastav: 



Sumirano za kraj ovog podugačkog posta, sve što još mogu reći je da bih vam Premiere Luxe mirise, a naročito ženske preporučila ako tražite kvalitetan, poseban i dugotrajan parfem, a možda niste u mogućnosti za njega izdvojiti neku veću novčanu sumu.
Često čujem komentare da većina Avon parfema veoma sliči i da nemaju osobenost ili naročitu dugotrajnost. Sa tim se u većini slučajeva slažem, ali ipak postoje i izuzeci, a parfemi iz Premier Luxe linije su najbolji primjer za to i vjerujem da bi njihove mirisne note i kvalitet oduševile i najveće parfemske snobove kada bi se nalazili iza zvučnih imena poput Diora, Chanela ili Lancome-a. Mislim da je to za njih zapravo i najveća preporuka. :-)

Da li ste i vi možda već probale neki od ovih parfema i kako vam se sviđaju?

Snow

Moji zimski beauty favoriti

$
0
0



Iako sam na počecima svog blogovanja neko vrijeme redovno pisala mjesečne kozmetičke favorite, s vremenom sam odustala od takve vrste postova jer su mi postali previše monotoni. Naime, kako ne volim previše izmjena u svojoj kozmetičkoj rutini, naročito onoj preparativnoj u njezi lica i kose, brzo sam shvatila da vas ne želim iz mjeseca u mjesec smarati sa manje-više istim proizvodima i da je bolje da takve postove radim sezonski. Sada kada nam je došlo proljeće, idealno je vrijeme da sumiram šta je to ono što sam najviše voljela tokom zime, ili tačnije tokom neka zadnja tri mjeseca.
Pa evo šta se sve tu našlo:

Njega tijela


U ovoj kategoriji se nalazi dosta proizvoda koje sam već pominjala  na blogu kako u posebnim recenzijama, tako i u New in postovima ili u postovima o potrošenim proizvodima.
Obožavam ovaj Nivea gel za tuširanje ( recenzija ), Eveline intimni gel sam koristila i za ono što mu je prvenstvena namjena, ali i za umivanje lica i za oboje je odličan. Od mazalica za tijelo sam naviše voljela Weleda losion za tijelo od vučjeg trna ( recenzija ), Eveline sa uljem argana i zanosnim mirisom vanilije ( klik ), ali i sjajnu, a veoma povoljnu i mirisnu kremu za tijelo Konzumove robne marke Olea. Njen miris me podsjeća na miris bagrema sa primjesama ljubičice, tako da ću je vjerovatno nastaviti koristiti i sad tokom proljeća jer mi nekako još više odgovara za toplije dane koji nam dolaze. Od pilinga sam najčešće koristila Avonov Planet Spa Amazonian Treasures koji je nešto sitniji i nježniji, ali je meni sasvim dovoljno jak jer ionako ne volim da se "stružem" nekim grubljim pilinzima, niti imam potrebu za tako nečim. Nije od viška ni spomenuti da savršeno miriše.
Mixa krema za ruke mi je već dugo najomiljenija, dobro i njeguje i miriše, a tu su i dva dezodoransa koje sam najviše voljela tokom zime. Felce Azzurra, antiperspirant predivnog puderastog mirisa, i zdravi Balea dezodorans bez aluminijevih soli koji miriše poput Thierry Muglerovog parfema Alien.

Njega kose


Moja njega kose je veoma jednostavna i obično se svodi samo na šampon.
Početkom zime sam najčešće koristila ovaj Organic Surgešampon za volumen kose. Organski je, nema nikakvih štetnih sastojaka ( sulfata, parabena, naftnih derivata i sl. ), predivno miriše na eterična ulja i sve u svemu, zaista daje volumen. Nešto kasnije sam prešla na ovaj Insightšampon protiv opadanja koji je sastavom veoma sličan prvom. Naročito mi se sviđa njegov efekat kada kosu osušim bez fena jer mi se onda i sporije masti, a i dobijem više volumena. Odlučila sam da se neko vrijeme držim ovakvih blažih šampona jer mi je koža glave tokom zime bila prilično osjetljiva, a ovakvi šamponi mi jako gode.

Parfemi


Među najčešće korištenim parfemima su se našli Avonov Premiere Luxe Blush ( recenzija ), Samsara Guerlain i Oriflame Amber Elixir Night. Sva tri su manje-više tipični zimski mirisi. Samsara je jedan od meni najomiljenijih parfema i čak je jedno vrijeme bio i moj signature scent. Iako sam prvi put kada sam ga imala kupila parfem ( edp ), poslije sam prešla na toaletnu vodu ( edt ) koja mi se više sviđa, a u jačini i postojanosti mi je idealnija od parfemske varijante ( parfem je inače pravi "ubica", nešto što na koži traje satima, a na odjeći danima pa mi je ipak bio prejak ) i ovo je već druga koja trošim u zadnje dvije godine. Zapravo, s obzirom da mi je sasvim pri kraju već razmišljam da li da ponovim kupovinu ili da tražim neki sasvim novi parfem koji nikad ranije nisam koristila, a koji bi mi mogao zamijeniti ljubljenu Samsaru. Oriflame parfem je jedan jako lijep večernji miris koji vrijedi puno više nego što košta, i još jedan pokazatelj koliko se nakad dobro može "ubosti" i sa jeftinim kataloškim parfemom.

Njega lica


Ziaja Manuka gel za umivanje ( recenzija ) sam tek nedavno uvrstila u svoju svakodnevnu preparativnu beauty rutinu, ali veoma me je brzo osvojio i mislim da ćemo se još dugo "družiti". Tu je  još i jedan od mojih starih favorita Garnier micelarna voda za čišćenje lica, Neutrogena piling gel za umivanje ( recenzije ovdje i ovdje ), a nedavno im se pridružio i Alverde okoloočni skidač šminke. Što se same njege lica tiče tu su moj omiljeni Balea Cell Energy serum ( klik ), koji se nažalost više ne proizvodi, ali sam ja napravila male zalihe, Thalgo Bio Protective hidratantna krema ( klik ), a naveče sam umjesto okoloočne kremice najčešće koristila Gameha ulje od marelice. Još jedno ulje koje mi se našlo među favoritima je i ulje od čajevca Dm-ove robne marke  Das gesunde Plus koje koristim kada mi se pojave neke bubuljice.

Make up- puderi, korektori, rumenila, highlighteri 




Ovdje vam bukvalno izdvajam ono za šta sam se najčešće hvatala tokom zadnjih nekoliko mjeseci.
Od pudera sam preferirala one laganijeg prekrivanja- Maybelline Affinitone Mineral u nijansi 30 Sand ( recenzija ), Avon Calming Effects sa mat efektom ( recenzija ) u nijansi Cream koji mi je u zadnje vrijeme zapravo i najomiljeniji iako imam mali milion pudera. Iako obično više volim dewy efekat, ovakve polumat formulacije su mi ipak trajnije na licu, a prekrivanje mu je takođe onakvo kakvo najviše volim- laganije. Od nešto težih pudera ovdje se našao jedino sad već diskontinuirani Catrice Photo Finish puder nijanse 020 Rosy Beige. Njega sam uglavnom koristila naveče. Od pudera za finish touch izdvajam kameni puder Maybelline Affinitone 24 Golden Beige ( klik ) i Aurin transparentni puder Shine Killer ( klik ). Od rumenila sam najviše voljela novo Avon Ideal Luminous u predivnoj mat ružičastoj nijansi  Heavenly Pink, NYX rumenilo nijanse Summer Peach (klik ) i Artdeco iz LE Glam Vintage.
Od hajlajtera su mi najdraži i najkorišteniji bili Aurin Glorious Cheeks Golden Spice i kremasti Essence Soo Glow 020 Bright up your Life. ( recenzije ovdje i ovdje ).
Od bronzera sam koristila samo MUA Bronzed Perfection koji mi je jedan od najdražih bronzera koje imam jer je nešto svjetliji i jer je u potpunosti neutralnog podtona. Među korektorima su se našli Aurini tečni korektori u nijansama 302 i 303, kao i Make up Atelier Paris kremasti korektor Ocre Clair od kojeg se ne odvajam zapravo već skoro godinu dana što se da vidjeti i po njegovoj potrošenosti. ( recenzije  ovdje i ovdje ).
Među ove proizvode je zalutao i jedan mali beauty alat- Aurina spužvica za nanošenje tečnog pudera koju sam najčešće koristila za nanošenje Catrice pudera koji je nešto gušći pa mi je sa ovom spužvicom na licu izgledao puno ljepše i prirodnije.


Make up-maskare, sjenke, olovke, ruževi, sjajevi, balzami



Omiljene maskare su mi već duže Essence Lash Princess i Deborah Lash Creator maskare za koje zaista imam samo riječi hvale ( recenzije ovdje i ovdje ). Nisam neki fan sjenki tako da se moja šminka uglavnom svodi na blage, neutralne sjenke od kojih sam najčešće koristila Essence kremastu Effect sjenku ( klik ), Maybelline Color Tattoo nijanse 65 Pink Gold i malu Aurinu Bonbon sjenku 02. Uz sjenke obično koristim eyeliner, a već duže su mi najkorišteniji veoma crni i postojani Make up AtelierParis cake eyeliner i Max Factor Colour Xpert tečni eyeliner ( recenzije ovdje i ovdje ). Obrve sam uređivala sa meni omiljenim tamno sivim olovkama za obrve: Aurinom 01 ( klik ) i Flormarovom br. 403.
Od olovaka za usne sam najčešće koristila Essence olovke u nijansama 06 Satin Mauve ( klik ) i 12 Wish me a rose. Među  najkorištenijim ruževima su Aura Absolute Matte u nijansama 613, 609 i 612 ( klik ), NYX Matte Natural ( klik ), Avon Ultra Colour Indulgence Garden Rose ( klik ) i Catrice Made to Stay ruž/sjaj  050 Megan Fuchsia.
Za njegu usana sam preferirala tonirane balzame Maybelline Baby Lips Cherry Me, Catrice Lip Smoother 030 Cake Pop  ( klik i klik ), a od bezbojnih su mi najdraži bili Blistex Medplus i Labello Lip Butter od borovnice ( recenzije ovdje i ovdje )

Lakovi za nokte



Iako imam preko 200 lakova za nokte u zadnjih par mjeseci sam stalno vrtila ovih nekoliko nijansi:
China Glaze High Maintenance, Avon Gel Finish Parfait Pink, Barely There i Siberia, Catrice 04 Lost `N` Roses, Golden Rose Protein 298, Eveline Color Edition 915, Essence 182 Hello Rosy i IBD Smokey Plum. ( recenzije:  12345 )


To bi bilo to u ovom izdanju mojih sezonskih kozmetičkih favorita.
Sledeći post ovog tipa ide početkom ljeta kada ću vam sumirati svoje proljetne mezimce. :-)

Šta ste vi najviše koristile u zadnje vrijeme i koji proizvod vam se posebno izdvojio?

Snow

L`Occitane Karite linija ( tonik, ulje i lagana hidratantna krema )

$
0
0



Nedavno sam vam pisala najavu za novu L`Occitane Karite kolekciju, tačnije za novitete u već od ranije postojećoj Karite liniji, a danas je došao red i na konkretnu recenziju par proizvoda iz ove linije. Imala sam priliku da testiram tonik, ulje za čišćenje lica i hidratantnu Legere/Light kremu sa 5 % karite maslaca i sada nakon što su mi se slegli utisci o sva tri proizvoda, red je i da kažem koju riječ o njima.

Ipak, prije nego što pređem na priču o ovim novitetima, podjećam vas i na pomenuti uvodni post o dodacima Karite liniji gdje se možete više informisati o njoj, njenom nastanku, karite maslacu kao osnovnom sastojku ovih proizvoda itd. ( klik ovdje )



Iako bi u samom procesu čišćenja lica ono trebalo da započne sa uljem za čišćenje, ja ću recenziju ipak započeti od jedinog full size proizvoda iz ove grupe, a to je tonik za lice, budući da sam njega i najduže imala priliku testirati, a još uvijek ga i koristim.

Blagi tonik obogaćen karite maslacem


Karite tonik je blagi proizvod bez alkohola koji čisti i tonira kožu na nježan i njegujući način. Obogaćen je karite maslacem, hidrolatom latica gorke narandže i različka, a pomenuti sastojci čiste, omekšavaju i osvježavaju kožu te je pripremaju za daljnju njegu u vidu dnevne ili noćne kreme.
Preporučuje se njegova upotreba dva puta dnevno, nakon mlijeka ili nekog drugog sredstva za čišćenje lica, a ukoliko nemate šminke, biće dovoljan i za samostalnu upotrebu.


Što se tiče pakovanja, kao što vidite dolazi u providnoj plastičnoj bočici na pumpicu sa mat silver detaljima što je prilično drugačije od pakovanja većine danas dostupnih tonika. U svakom slučaju meni se sviđa, a već jedan do dva pritiska na pumpicu daju dovoljnu količinu kojom možemo očistiti cijelo lice.


Iako znam da dosta djevojaka i žena u svojoj dnevnoj rutini njege lica često preskaču taj korak čišćenja sa tonikom, u mojoj rutini je obavezan i svakodnevan još od mojih tinejdžerskih dana. Bilo da lice umivam sa nekim gelom, ili da ga čistim sa mlijekom, uljem ili micelarnom vodom, uvijek prije nanošenja kreme, preko lica pređem i sa tuferom natopljenim tonikom. To je za mene jednostavno neizbježan korak i stvar dugogodišnje navike. Najčešće koristim upravo bezalkoholne tonike poput ovog, ali barem par puta sedmično upotrijebim i neki malo jači.
Što se tiče mojih utisaka o ovom toniku oni su jako pozitivni. U pitanju je jedan jako ugodan i blag proizvod koji mi za ovo vrijeme korištenja nije izazvao nikakve iritacije, a imala sam i dobar osjećaj povodom čišćenja jer bi mi na vatici sa tonikom ostajalo i nešto nečistoća čak i nakon umivanja, što ipak znači da pored toniziranja zaista i čisti lice. Pored toga, posebno bih izdvojila i za mene jako ugodan, blago puderasti miris ovog tonika koji doprinosti tom nekom osjećaju svježine.
Što se tiče toga kome je namijenjen ovaj tonik, može se reći da je prihvatljiv za sve tipove kože, ali bih ga ja ipak prije svega preporučila za normalnu, suhu kao i osjetljivu kožu.

Količina: 200 ml
Cijena: 33 KM


Sastav: 



Ulje za čišćenje sa 5 % karite maslaca 


Ovo svilenkasto ulje obogaćeno karite maslacem se u doticaju sa vodom pretvara u omekšavajuću emulziju koja efektivno uklanja nečistoće i sav make up sa lica i očiju, pa čak i onaj vodootporni.
Koristi se tako da se suhim ili vlažnim vrhovima prstiju dobro utrlja u kožu, a potom dodamo malo vode kako bismo ulje transformisali u mliječnu tečnost te na kraju lice isperemo čistom vodom.


Ja imam mini putno pakovanje od 30 ml, a bočica od full size pakovanja je potpuno ista kao i kod tonika, dakle, u pitanju je prozirna bočica sa pumpicom i mat silver detaljima.
Ipak, jako je simpatično da se i kod ovog mini pakovanja mislilo na estetiku i praktičnost sa pumpicom, tako da mi je ulje bilo iskoristivo bukvalno do zadnje kapi, a i prilično mi je dugo potrajalo- preko tri sedmice uz čak skoro svakodnevnu upotrebu, što bi značilo da je kupovina full size proizvoda uprkos nešto višoj cijeni itekako isplativa.


Što se tiče mog utiska o ovom ulju izdvojila bih to da me je posebno oduševilo kako dobro skida šminku sa očiju jer moram priznati da baš i nisam očekivala tako dobro čišćenje. Mislila sam je njegova prvenstvena prednost nježno čišćenje uz bogatu hidrataciju bez isušivanja, ali ipak i iznenađujuće dobro skida šminku. Kao i tonik, i ovo ulje ima jako lijep miris, barem ako mene pitate, jer znate već koliko svi imamo drugačiji ukus kada su takve stvari u pitanju.
S obzirom da nosim sočiva i da mi oči povremeno znaju biti osjetljive, svidjelo mi se i što mi ih pri čišćenju nije iritiralo. Takođe, iako sam ja bila skeptična prema uljanoj čistilici bojeći se da će mi možda začepiti pore i izazvati neki nered na licu, to se srećom ipak nije desilo.
Bez obzira na to, ja bih ovo ulje ipak preporučila prije svega osobama normalne ili suhe, neproblematične kože kakva je i moja jer ga ne vidim kao nešto idealno za masnu kožu sklonu komedonima i bubuljicama budući da bi im karite (shea) maslac u sastavu mogao  izazvati dodatne probleme sa kožom.

Količina: 200 ml ( full size pakovanje )
Cijena: 37 KM


Sastav: 


Baza mu je suncokretovo ulje obogaćeno karite maslacem, a tu su i ulje baobaba kao i vitamin E.


Ultra nježna krema sa 5 % karite maslaca 



Šećer za kraj, iako je na moje žaljenje u pitanju ipak samo putno, mini pakovanje ove kreme.
U pitanju je novitet koji predstavlja dodatak Karite liniji krema, a za razliku od njene znatno hranljivije prethodnice namijenjene suhoj koži, ova Light/Legere verzija je kao što joj i samo ime kaže namijenjena normalnoj i mješovitoj koži. Dok Ultra Rich krema sadrži čak 25 % karite maslaca i gušće je i masnije konzistencije, Light krema je laganije, vodenkaste formule, koja se brže upija, ne masti kožu, a opet joj pruža sve što joj je potrebno za cjelodnevnu ugodnost i hidrataciju. Njeguje sa 5 % karitea i obećava 48 sati hidratacije.


Čak i ovo mini pakovanje zadržava poznati L`Occitane vizuelni kvalitet- teglica mu je od teške bijele plastike poput stakla, zaštićena je zaštitnom folijom, dok je originalna full size teglica zaista staklena sa nešto jačim metaliziranim poklopcem i predstavlja pravi užitak za sve one koji pored kvalitete proizvoda vole i lijepo i oku ugodno pakovanje.


Krema je bijele boje, i brzoupijajuće rijeđe konzistencije. Prelijepo mi miriše, a miris joj je i prilično intenzivan i puderast ( pomalo kao kod nekadašnjih krema poput stare Yardley Beauty Magic kreme ), što naročito napominjem budući da znam da dosta vas baš i ne voli jače parfemisane kreme, posebno one kod njih se miris duže i zadržava na koži.  Ja sam ipak uživala u njenom mirisu, zaista mi je predivan.
Bila mi je odlična baza za šminku, svi tečni puderi i BB kreme koje koristim su na nju lijepo "sjedali", odlično mi je hidrirala kožu čineći je posebno mekom i glatkom bez da ju je bespotrebno mastila, i sve u svemu, za potrebe moje kože koje nije previše zahtjevna je bila odlična.
Jedina mana koju joj nalazim je nešto veća cijena za naše prosječne BiH uslove, jer iako mi je odgovarala, nisam sigurna da bih je sama kupila po toj cijeni budući da ipak ne pruža i pravu anti age njegu na koju sam ipak počela obraćati pažnju, budući da sam u u onoj kategoriji 30 + . :-)

Količina: 50 ml ( full size pakovanje )
Cijena: 54 KM





Sastav: 

Izvor


Toliko od mene u ovoj L`Occitane recenziji.
Da li ste i vi možda već probale nešto od noviteta Karite linije i kakvi su vam utisci?

Snow

*PR uzorak

The Versatile Blogger Award #2

$
0
0



Nedavno su regionalnom blogosferom opet kružile nominacije za Versatile Blogger Award, i evo došlo je vrijeme da i ja konačno napišem koju riječ vezano uz ovu nagradicu. :-)

Za sve vas koje možda niste upoznate ( i upoznati ) sa tim o kakvoj je nagradi riječ, reći ću da zapravo u pitanju nije nikakva materijalna nagrada na šta bi možda neko mimo blogerskih krugova mogao pomisliti nego zapravo jedan lijep mali znak pažnje koji mi blogeri dodijeljujemo jedni drugima. Nagrade tj. nominacije se upućuju blogovima čiji sadržaj svojim čitaocima želimo istaknuti po raznolikosti sadržaja, kao i kvaliteti pisanja i fotografija.
Naš zadatak je da na nominaciju odgovorimo u vidu 7 nasumičnih činjenica o sebi i da nominaciju proslijedimo na još 15 blogova koje bismo mi voljele preporučiti svojim čitaocima.

Prije nego što pređem na stvar, zahvaljujem se kolegicama sa blogova Arkona make up and more i Make up in Serbia na nominacijama, a ako sam slučajno previdjela još koju, slobodno me napomenite u komentarima. :-)

Pa da počnem:

1.
Svaki radni dan čim otvorim oči i nogama dotaknem pod imam jednu te istu pomisao, a to je kako ću se čim se vratim odmah baciti u krevet i nastaviti spavati. Spavati i spavati, ma barem tri debela sata. Ali to se nikad ne desi. Kasnije se razbudim, uhvate me obaveze i veče opet dočekam kao sova i bolje da i ne govorim kada na kraju odlazim na spavanje. Sve sam samo ne jutarnja osoba, i iako volim gledati kako sviće i biti produktivna, moj pospani mozak jeca i vapi za minimum osam sati sna. Zato vikendom i danima kada ne moram ustajati rano jao si ga onome ko me probudi. :-)



2. 
Ne pijem kafu. Što je jako čudno jer bi mi kafa mogla pomoći u savladavanju problema iz prethodne stavke, ali ja i ona imamo jako čudan "odnos" i ne želim je u svom životu. :-) Povremeno se navučem pa danima pijem one neke slatke, kremaste mućkalice u kesicama tipa Jacobs ili Nescafe kapućina, ali složićete se da to i nije vidjelo prave kafe. Ako se kojim čudom desi da popijem pravu kafu ili čak najobičniju Nesicu, ja se pretvaram u hiperaktivno mahnito stvorenje poput onih iz Redbull reklama, i bukvalno pucam od energije, do kasno u noć ne mogu zaspati, naviru mi razne lude i kreativne ideje, multitaskujem i sl. Zato kafu pijem samo u veoma posebnim situacijama kad mi treba "podizanje" :-) I to uvijek espresso, slatku, sa više mlijeka jer mislim da bih načisto crkla ako bih popila čistu gorču tursku kafu. :-) Nju baš nikad ne pijem, niti mi se sviđa njen ukus. :-/

Izvor


3. 
Kad već konačno idem na spavanje, imam svoju stranu za razmišljanje, i stranu na kojoj zahrčem dok kažem keks. :-) Ako ležim na lijevom boku, okrenuta zidu, tu vršim retrospektivu svog dana, pravim neke planove, maštam kud bih i šta bih da dobijem glavnu Loto nagradu i sl. :-))), ali kako se okrenem na desni bok, kao da mi neko isključi prekidač, i ZOOOM, ja već spavam.  :-)

Izvor

4.
Kad god sama kolima vozim negdje imalo dalje održavam mini solistički koncert. Nekada doduše i na baš mini, zna se desiti i da potraje pa promuknem. :-) To je toliko dobar način za eliminaciju stresa da ja vama to prosto ne mogu opisati. Stvarno se nadam da se ta moja dreka iz auta baš i ne čuje. :-) Nekada kada sam išla u solarijum, sam pjevala i unutra kad me zatvore dok on huči i zuji. :-) Naravno, obožavam i pjevanje pod tušem, kako bi moglo proći bez toga. :-) Eh da, u autu najviše volim da zapjevam kakvu power baladu, a poseban gušt mi je da se dernjam uz Carrie od Europe, Alone od Heart ili uz Ćetkovićeve Poglede u tami. :-)

Izvor

5.
Ljude koje prvi put upoznajem obično iznenadim time što mi nikad ne pogode godine jer mi uvijek daju puno manje nego što stvarno imam. To mi i godi, ali me i frustrira jer često imam nelagodni osjećaj da više moram da se dokazujem po pitanju ozbiljnosti. No dobro...to još koju godinu i onda ću ionako da budem "teta". :-)

Izvor


6.
Obožavam, ali obožavam životinje. Sve- dlakave, pernate, goluždrave, sa 2 noge ili sa 4, jedino za insektima nisam baš luda, mada ne mogu, a da se ne divim i nekima od njih. Čak i kada nađem pauka u kući, ja ga nježno uhvatim u maramicu i spustim u saksije na stubištu ili na terasi ako je toplo. :-) Majka Priroda je zaista veličanstvena u svojoj raznolikosti i ljepoti i kamo sreće da mi ljudi više uvažavamo i prihvatamo i same sebe i sva ta divna stvorenja koja nas okružuju.

Izvor


7.
Ni pored najbolje volje da shvatim, ipak ne shvatam kako nekim ljudima može biti dosadno. Meni se čini da bih ja sebi i na pustom ostrvu već našla neku zanimaciju. Možda bih trenirala neku pticu da odnese poruku u civilizaciju da javi ljudima gdje sam. :-)  A možda i ne bih, jer znam biti sama i iako sam veoma komunikativna i društvena, ne pada mi teško da se osamim, jer uvijek imam nešto za raditi. Tako da mi je dosada potpuno nepoznat pojam.

Izvor


Toliko od mene u ovom postu. :-)

Što se tiče mojih nominacija njih ovaj put preskačem s obzirom da prilično kasnim sa svojim odgovorom na tag i da su skoro sve kolegice koje bih nominovala ionako već pisale post na ovu temu. Ako ga koja od vas slučajno još nije radila, ima želju, a nema nominaciju, slobodno smatrajte kao da je imate od mene. ;-)

Dijelimo li možda neke sličnosti u vezi mojih 7 stavki? :-)

Snow


Viewing all 286 articles
Browse latest View live